RynekPolecane tematy

T-Mobile Polska przekazuje IT w outsourcing

Wipro przejmie obsługę infrastruktury IT, a także odpowiedzialność za utrzymanie i rozwój systemów wykorzystywanych w polskim oddziale T-Mobile. Wartość zawartej na okres 5 lat umowy sięga 1 mld zł. Wiadomo, że o kontrakt starali się też tacy dostawcy jak: IBM, HP, Atos, czy Asseco.

T-Mobile Polska przekazuje IT w outsourcing

W ramach kontraktu Wipro zapewni pełną obsługę infrastruktury i systemów IT w polskiego oddziału T-Mobile. Dziennik Gazeta Prawna donosi również, że na mocy umowy do zespołu Wipro w Polsce dołączy też kilkuset pracowników T-Mobile zajmujących się dotąd utrzymaniem IT oraz rozwojem systemów T-Mobile Polska. Nieoficjalnie mówi się, że do polskiego centrum kompetencyjnego Wipro przejdzie co najmniej 150 osób.

Przekazanie zarządzania infrastrukturą IT oraz utrzymania i rozwoju systemów w outsourcing wpisuje się w szereg realizowanych na polskim rynku działań T-Mobile mających na celu ograniczenie kosztów operacyjnych. Zapowiadane jest też m.in. ograniczenie liczby punktów sprzedaży oraz zatrudnienia w strukturach T-Mobile Polska.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *