InfrastrukturaCIOPolecane tematy

Technologia SDN w wersji kampusowej

Software-Defined Campus (SD-Campus) to rozwiązanie pozwalające budować inteligentne i zautomatyzowane sieci kampusowe. Dzięki automatycznym usługom sieciowym, zapewnia funkcjonalność plug-and-play oraz poprawia wykorzystanie istniejących zasobów. Rozwiązanie skraca też, z tygodni do minut, dostarczanie nowych usług, zmniejszając OPEX o ponad 80%.

Technologia SDN w wersji kampusowejTechnologia SDN w wersji kampusowej

Dlaczego SD-Campus

Przedsiębiorstwa z różnych branż na całym świecie przechodzą przez intensywną cyfryzację. W związku z tym rozwiązania IT w firmach dynamicznie się rozwijają. Natomiast terminale i aplikacje działające w sieci stają się, szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, coraz bardziej zróżnicowane. Umożliwia to wprowadzenie licznych zmian w organizacji, jak i przysparza wielu wyzwań związanych z siecią:

1) Zwiększa się liczba usług świadczonych w sieci. To z kolei napędza rozwój węzłów i urządzeń sieciowych. W rezultacie wdrażanie sieci i O&M staje się coraz bardziej złożone, a okres implementacji nowych węzłów wydłuża się.

2) W celu poprawy wykorzystania istniejących zasobów, jedna sieć musi być w stanie obsłużyć jednocześnie wiele usług. Tradycyjne sieci bazują jednak w dużym stopniu na statycznych konfiguracjach wstępnych. Stąd też administratorzy, aby uruchomić nową usługę, muszą konfigurować urządzenia sieciowe w trybie end-to-end, co jest czasochłonne.

3) Rośnie liczba użytkowników, terminali i wykorzystywanych usług, co komplikuje politykę bezpieczeństwa sieci. Tradycyjne sieci nadal zależą w dużym stopniu od list kontroli dostępu. Przy czym czas ich konfiguracji wydłuża się z powodu wzrostu liczby aktywnych urządzeń.

W dzisiejszej erze cyfrowej potrzebujemy sieci Intent-Driven Network (IDN). Pierwszą funkcją IDN jest automatyzacja usług sieciowych w celu zwiększenia wydajności wdrażania urządzeń i polityk sieciowych.

Wprowadzenie do Huawei SD-Campus

Huawei SD-Campus to rozwiązanie do automatyzacji sieci kampusowych, które optymalnie wykorzystuje technologie SDN (Software Defined Network) oraz chmurowe. Pomaga klientom zmniejszyć OPEX o 80%, tworząc wirtualne sieci poprzez konfigurację typu plug-and-play i automatyzację. SD-Campus pozwala także wdrożyć automatyczne zarządzanie polityką sieciową, zorientowaną na użytkownika oraz aplikacje.

Trzy kluczowe możliwości Huawei SD-Campus:

1) Automatyzacja wdrażania sprzętu
Graficzne narzędzia do planowania i projektowania oraz wiele rozwiązań typu ZTP (Zero Touch Provisioning, takie jak skanowanie kodów kreskowych na podstawie aplikacji, opcje DHCP i flash USB).

2) Automatyzacja wdrażania usług sieci wirtualnej
Pojedyncza sieć fizyczna jest podzielona na wiele wirtualnych sieci, co poprawia wykorzystanie zasobów sieciowych. Ponadto scentralizowany kontroler i sieci wirtualne definiowane przez oprogramowanie skracają, z tygodni do minut, tworzenie usług sieciowych.

3) Automatyzacja w konfiguracji i dostarczaniu polityk serwisowych
Udoskonalona kontrola polityk serwisowych w trzech poziomach (wirtualna sieć + aplikacja + użytkownik) zapewnia spójną obsługę użytkowników w całej sieci. Natomiast orkiestracja usług przy użyciu języka naturalnego poprawia wydajność wdrażania o 50%.

Dowiedz się więcej

Nowoczesna sieć kampusowa w wydaniu Huawei to temat nowego webinaru serii #WiecejNizTechnologia. Obejrzyj wideo, w którym Product Manager, Marek Janik, opowiada o podejściu Huawei do sieci kampusowych.
Zapraszamy do obejrzenia całego webinaru!

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *