Branża ITCyberbezpieczeństwoRynek

Technologie Check Point pomogą w zabezpieczeniu urządzeń mobilnych firmy Samsung

Oferowane przez firmę Check Point rozwiązanie do ochrony i analizy zachowania aplikacji oraz akcji podejmowanych przez użytkownika – Harmony Mobile – zostało zintegrowane z platformą bezpieczeństwa i zarządzania urządzeniami Samsung Knox Manage. Efektem ma być większa skuteczność w wykrywaniu – i zapobieganiu – atakom wymierzonym w urządzenia mobilne.

Technologie Check Point pomogą w zabezpieczeniu urządzeń mobilnych firmy Samsung
Źródło: Samsung

Integracja rozwiązań bezpieczeństwa firm Samsung i Check Point to efekt zacieśnionej współpracy obu producentów, ukierunkowanej na poprawę bezpieczeństwa urządzeń mobilnych. Za sprawą połączenia funkcjonalności rozwiązań obu firm realne staje się m.in. wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji, złożonej analizy operacji wykonywanych na urządzeniu mobilnym oraz danych dotyczących zagrożeń, które są udostępniane w ramach platformy Check Point ThreatCloud. Efektem ma być zapewnienie zupełnie nowego poziomu ochrony dla urządzeń mobilnych wykorzystywanych w środowiskach biznesowych. Nowe rozwiązanie stanowić ma też odpowiedź na towarzyszące upowszechnieniu pracy zdalnej wyzwania w zakresie bezpieczeństwa urządzeń przenośnych oraz potrzeby wynikające z rosnącej roli takich urządzeń w firmowych środowiskach IT.

Na mocy współpracy firm Samsung i Check Point zintegrowane zostały rozwiązania Samsung Knox Manage, będące częścią pakietu rozwiązań Samsung Knox Suite oraz Check Point Harmony Mobile, wiodące rozwiązanie Mobile Threat Defense (MTD). Dzięki temu, rozwiązanie Harmony Mobile zasila platformę Knox Manage bieżącymi danymi na temat stanu bezpieczeństwa każdego urządzenia, co z kolei pozwala na lepsze wykorzystanie mechanizmów ochrony dostępu do firmowych zasobów oraz aplikacji z poziomu urządzeń mobilnych. Z oficjalnych informacji wynika również, że nowa funkcjonalność zapobiega również przemieszczaniu się w organizacji zagrożeń wykorzystujących metody, takie jak phishing, złośliwe oprogramowanie mobilne (w tym ransomware) czy malware ukrywający się w załącznikach wiadomości e-mail.

Warto dodać, że z udziałem rynkowym szacowanym przez ekspertów firmy Canalys na 22% firma Samsung pozostaje drugim największym producentem smartfonów na świecie, a także największym dostawcą takich urządzeń opartych na platformie Android. Liderem rynku pozostaje koncern Apple, który – jak pokazują szacunki Canalys za 2022 rok – dysponuje udziałami rynkowymi na poziomie 25%. W pierwszej piątce największych producentów smartfonów znalazły się też, kolejno, chińskie firmy: Xiaomi, Oppo oraz vivo.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *