Praca

TenderHut otwiera centrum programistyczne i zatrudnia deweloperów we Wrocławiu

Wrocławskie biuro jest czwartym centrum deweloperskim firmy TenderHut w Polsce. W nowym ośrodku tworzone będą m.in. aplikacje front-endowe dla dedykowanych systemów informatycznych B2B zagranicznych klientów TenderHut. Trzy pozostałe centra programistyczne firmy działają w Białymstoku, Szczecinie i Olsztynie.

TenderHut otwiera centrum programistyczne i zatrudnia deweloperów we Wrocławiu

Zdaniem przedstawicieli kierownictwa TenderHut rozwój centrów developerskich jest naturalną konsekwencją ekspansji zagranicznej. Za utworzeniem ośrodka programistycznego we Wrocławiu przemawiać ma m.in. duża dostępność kompetencji deweloperskich na lokalnym rynku pracy. “Chcemy być obecni w samym sercu polskiej branży IT, które pełne jest młodych, dynamicznych specjalistów i mamy na to swój pomysł” – mówi Robert Strzelecki, prezes grupy TenderHut. “Naszym planem jest nabór junior developerów i przekazanie im naszych standardów i praktyk. Inwestowanie w młodych to misja, którą powinni za cel stawiać sobie wszyscy przedsiębiorcy działający w branży, bowiem sektor IT w Polsce od lat ma problem z za małą ilością specjalistów. Warto więc inwestować w młodych i zatrzymywać ich u nas, pokazując, że w Polsce także mogą liczyć na poważne wyzwania zawodowe. Poza tym działanie w kraju nie stanowi przeszkody ku temu, by pracować dla największych, światowych gigantów branży, bo przecież dziś biznes odbywa się online” – tłumaczy Robert Strzelecki.

Za prowadzenie wrocławskiego oddziału firmy odpowiedzialny będzie Hubert Zub, inżynier działu front-end w firmie TenderHut. W przeszłości realizował on liczne projekty dla branży finansowej, farmaceutycznej oraz B2B. “Hubert Zub jest wysoko wykwalifikowanym i doświadczonym programistą, a przy tym prawdziwym pasjonatem technologii, biegłym w nowinkach branżowych. Poza pracą zawodową Hubert działa także na rzecz propagowania wiedzy o technologiach – jest organizatorem spotkań grupy meet.js. Jesteśmy pewni, że ze względu na swoją pasję będzie doskonałym przewodnikiem dla młodych developerów, których chcemy pozyskać i kształcić w szeregach naszej firmy” – uważa Robert Strzelecki. Plany zakładają, że do końca roku we wrocławskim ośrodku pracę znajdzie nawet 20 programistów. W kolejnych latach zespół będzie się poszerzał. Szansę na zatrudnienie mają przede wszystkim osoby dysponujące umiejętnościami związanymi z ogólnie pojętym tworzeniem aplikacji webowych. Przedstawiciele firmy TenderHut zapowiadają m.in. szkolenia dla pracowników nieposiadających jeszcze praktycznego doświadczenia, a jedynie teoretyczne podstawy w zakresie tworzenia wspomnianych aplikacji.

Przeczytaj również
Firmy z Doliny Krzemowej coraz chętniej zatrudniają polskich programistów
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *