Rynek

Teonite: szczeciński software house współpracujący z największymi wytwórniami filmowymi

Teonite działa na rynku od 2008 roku.Jest jedną z niewielu firm tworzących oprogramowanie, specjalizujących się w analizie i przetwarzaniu danych Data Science & Engineering oraz budowaniu innowacyjnych hurtowni danych. 

Teonite: szczeciński software house współpracujący z największymi wytwórniami filmowymi

Teonite może się m.in. pochwalić współpracą z największymi hollywoodzkimi wytwórniami filmowymi (Paramount Pictures, Warner Brothers, Sony Pictures Entertainment, Universal Studios, czy 20th Century Fox), podczas tworzenia na ich potrzeby platformy streamingowej – Ultra Violet. Skala przedsięwzięcia była ogromna. Ultra Violet udostępnia obecnie ponad 250 mln filmów i programów TV dla ponad 28 mln użytkowników. Ruch na niej sięga do 1.7 mln transakcji na godzinę, czyli 500 transakcji na sekundę.

Firma współpracuje także z Polityką, dla której stworzyła aplikację Fiszki, przeznaczoną na smartfony i tablety. Fiszki to aplikacja agregująca zwięzłe artykuły, przekazujące najważniejsze informacje. To nowoczesne rozwiązanie, które ma dawać poczucie kontaktu z tradycyjnym tygodnikiem w wydaniu mobilnym.

Teonite to nie tylko projekty komercyjne, ale także ciekawe i innowacyjne projekty wewnętrzne. Firma skupia się na rozwijaniu kompetencji swojego zespołu (obecnie ponad 25 specjalistów, geeków i inżynierów) i chętnie dzieli się jego sukcesami. W ciągu ostatniego roku przeprowadzono cztery ciekawe projekty. Pierwszy to firmowe koszulki open-source, których wzór tworzą konstelacje gwiezdne, powstałe na bazie logotypów języków i technologii związanych z programowaniem. Koszulki w wersji open-source trafiły do sieci i spotkały się z mocną aprobatą internautów. Na GitHub, w udostępnionych materiałach, poza samymi plikami źródłowymi znajdują się też podpowiedzi “jak zacząć?”. Bazując na pierwotnym wzorze można zmodyfikować istniejące konstelacje lub wykreować własne. Inny pomysł to fluorescencyjne wizytówki, które oprócz standardowych cech posiadają jedną, nieziemską: są naładowane fotonami i świecą w ciemności.

Przeczytaj również
Platforma 4me dołączyła do portfolio oferty Optimatis

Firma stworzyła także aplikację Deep Image, która dzięki zastosowaniu algorytmów Machine Learning pozwala na zachowanie dobrej jakości grafiki po jej powiększeniu. Całość działa na sieci neuronowej, która uczy się i doskonali umiejętności “wygładzania” krawędzi w powiększanej grafice. W procesie używane są 2 algorytmy opracowane na podstawie badań naukowych. Teonite zainwestowała także w drukarkę 3D firmy Zmorph, która zostanie użyta do realizacji innowacyjnych projektów wewnętrznych, zainicjowanych przez pracowników

Oprócz projektów komercyjnych i wewnętrznych Teonite realizuje także działania w kooperacji z lokalnymi podmiotami, np. z Technopark Pomerania oraz sąsiadującym Technikum Technologii Cyfrowych. W tym ostatnim Teonite rozpoczął serię warsztatów dot. nauki programowania i pracy w IT.

Firma od kilku lat udowadnia działanie innych mechanizmów zarządzania niż powszechnie stosowane, kierując się w stronę tzw. turkusowych organizacji. Nie ma w niej tradycyjnych struktur, podziału na stanowiska czy tradycyjnej hierarchii. Wszystkie osoby, które aktualnie pracują w biurze to pasjonaci, zakochani w tym co robią. Każdy wyznacza sobie zadania (adekwatne do celów) i je realizuje wraz z ogromnym wsparciem reszty zespołu. “Najważniejsze są rezultaty, a nie czas czy miejsce wykonywania zadania. Takie podejście sprawia, że zespół doskonali swoje umiejętności także w sferze samodyscypliny, planowania oraz ulepszania swoich kompetencji. W komunikacji wewnętrznych stawia na szczerość(czyt. konstruktywną krytykę), uczenie się od siebie i budowanie relacji” – przekonują przedstawiciele firmy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.