BranżaRynek

Transition Technologies z 42 mln zysku netto za 2021 rok

Zgodnie ze wstępnymi wynikami, Grupa Transition Technologies osiągnęła w ubiegłym roku przychody netto ze sprzedaży na poziomie 487 mln zł, co oznacza, że były one o 35% wyższe niż rok wcześniej. Z kolei zysk netto Grupy był rekordowy w jej historii i wyniósł 42 mln, a EBITDA sięgnęła 56 mln zł (wzrost o 35% r/r w wypadku obu pozycji).

Transition Technologies z 42 mln zysku netto za 2021 rok

Przypomnijmy, że GK TT koncentruje się na nowoczesnych rozwiązaniach zarówno w zakresie usług integracyjnych, sprzedaży oprogramowania własnego oraz outsourcingu i managed services, kierowanych głównie do dużych klientów z sektora energetycznego, utility, przemysłu i farmaceutycznego. Jest także obecna w przetargach sektora publicznego i wojskowego. Grupa silnie rozwija również działalność międzynarodową – ponad 50% obrotów to wdrożenia i usługi za granicą lub dla największych międzynarodowych korporacji. Z kolei firma Transition Technologies (TT) jest także liderem rynku energetycznego,  szczególnie w zakresie systemów wspomagania handlu hurtowego. Ostatnie lata to także dynamiczny wzrost wydzielonych z TT spółek działających w obszarach data science w medycynie czy usług inżynierskich w automatyce i robotyce.

„Dziś największym wyzwaniem jest bezpieczeństwo biznesu i spodziewane gospodarcze konsekwencje wojny na Ukrainie dla gospodarki światowej” – stwierdził prezes zarządu TT prof. Konrad Świrski. „Zawsze przykładaliśmy dużą wagę do bezpieczeństwa i gwarancji ciągłego rozwoju. Mamy specyficznie dobraną, wyjątkową linię produktową i usługową oraz duży udział zamówień opartych o długoletnie umowy partnerskie z wiodącymi światowymi korporacjami. Wchodzimy w każdy kolejny rok z dużym udziałem gwarantowanych zamówień, niezależnych od zawirowań rynkowych. Dlatego uważam, że nawet silny kryzys gospodarczy na świecie nie zatrzyma naszego rozwoju. Swoje przekonanie opieram na tym jak poradziliśmy sobie z wyzwaniami w przeszłości  – takimi jak chociażby pandemia, czy zawirowania w latach 2008-2009, albo w roku 2000 – zawsze w takich sytuacjach firma dalej dynamicznie się rozwijała i odnotowywała zyski” – dodał.

Przeczytaj również
Czy upadek FTX spowoduje wprowadzenie większej kontroli regulacyjnej w świecie kryptowalut?

GK TT zatrudnia ponad 2000 osób, w 14 0ddziałach w Polsce i 9 za granicą. W ostatnich latach z uwagi na ciągły wzrastający popyt na usługi IT, spółki z grupy chętnie sięgają także po specjalistów nie tylko z Polski ale z wielu innych krajów europejskich, czy spoza Europy.

„Chciałbym, aby za kilka lat można było powiedzieć, że Grupa Transition Technologies jest nowoczesną międzynarodową grupą firm o polskich korzeniach, której obroty przekraczają 1 mld złotych. Co najważniejsze, chcemy być organizacją zawsze patrzącą w przyszłość i jednocześnie zapewniającą przyjazne miejsce do pracy i rozwoju dla pracowników. To, że będziemy już wkrótce „zieloną” grupą zeroemisyjną, jest też oczywiste” – powiedział prof. Konrad Świrski. „Ale dzisiaj nasze myśli są z Ukrainą, gdzie działa jedna z firm Grupy TT. Wszystko inne schodzi na dalszy plan, a my bardzo silnie angażujemy się w pomoc dla naszych ukraińskich kolegów – to są sprawy najważniejsze” – podsumował.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *