BranżaRynek

Trzecia edycja SoDA Conference już 29 września we Wrocławiu

Jak spowolnienie gospodarcze na świecie wpływa na polski sektor usług IT? Czy wejście na giełdę to dobry krok dla software house’u? Ile naprawdę zarabiają specjaliści IT w naszym kraju? To przykładowe tematy, które zostaną poruszone 29 września we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu podczas trzeciej edycji SoDA Conference – jednego z największych wydarzeń branży IT w Polsce.

Trzecia edycja SoDA Conference już 29 września we Wrocławiu

SoDA Conference 2022, pod hasłem “FACING REALITY. Czego uczą nas globalne kryzysy?”, poświęcona będzie kwestiom istotnym z perspektywy polskich software house’ów, jak np. widmo kryzysu gospodarczego, wojna za wschodnią granicą czy luka kadrowa i internacjonalizacja zespołów. Ważnym punktem wydarzenia będzie inauguracja Raportu Płacowego opracowanego na podstawie danych pochodzących bezpośrednio z firm IT. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie też miejsca na dyskusje o perspektywach rozwoju branży w kontekście pogłębiającego się spowolnienia gospodarki światowej i rosnącej inflacji.

“Będziemy rozmawiać o funkcjonowaniu przedsiębiorstw w realiach kryzysu, kładąc nacisk przede wszystkim na stronę praktyczną zagadnienia. Zaproszeni eksperci omówią aktualne trendy, przyszłość rynku pracy IT oraz podpowiedzą, jak sprzedawać i walczyć o klienta w obecnej rzeczywistości gospodarczej” – wskazuje Bartosz Majewski, prezes SoDA.

Spojrzenie globalne i lokalne

Tegoroczna konferencja będzie okazją do spotkania z międzynarodowymi praktykami biznesu z USA, Niemiec, Estonii i Wielkiej Brytanii m.in. podczas specjalnego panelu dyskusyjnego Business trends: the global perspective of changes in the IT market. Doświadczeniami dotyczącymi projektów i inicjatyw, które powstały w dobie geopolitycznego kryzysu, podzielą się także goście z Ukrainy. Prelekcję Lessons from Ukraine: Resilience during the war wygłosi przedstawiciel IT Ukraine Association.

Przeczytaj również
Branżę IT czekają rotacje obejmujące nawet 25% pracowników

Wśród zaproszonych ekspertów znajdzie się również prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie – Marek Dietl, który wraz z Dmitrijem Żatuchinem z DO OK, Wojciechem Zielińskim z MakoLab oraz Krzysztofem Kuprem z Grupy TenderHut będzie rozmawiał o możliwościach wejścia firm programistycznych na giełdę.

Oprócz prelekcji i paneli dyskusyjnych organizatorzy zaplanowali także przestrzeń do integracji i networkingu.

Wydarzenie zwieńczy uroczysta gala, podczas której już po raz drugi zostaną wręczone nagrody SoDA Awards dla firm technologicznych, które swoimi działaniami biznesowymi, marketingowymi czy społecznymi pozytywnie wyróżniły się na tle branży. Zwycięzców w takich kategoriach jak np. wzrost przychodów z eksportu, projekt innowacyjny czy projekt, który wywarł pozytywny wpływ społeczny wyłoni kapituła konkursowa.

Organizatorem konferencji jest Organizacja Pracodawców Usług IT (SoDA). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął GovTech Polska.

Więcej informacji dostępnych jest na https://conference.sodapl.com/

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.