Elektronika użytkowaRynek

Ulubione produkty Polaków od Apple

Elektronika jest jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków pomysłów na prezent. W ubiegłym roku zainteresowanie tą kategorią produktów wzrosło o 66 proc. w okresie przedświątecznym (dane według Google). W czołówce znajduje się wiele produktów marki Apple.

Ulubione produkty Polaków od Apple
Źródło: Apple

Jak wynika z raportu firmy iMad, czyli autoryzowanego salonu i serwisu Apple, przed nadchodzącymi świętami największym zainteresowaniem cieszył się iPhone 13. Pomimo tego, że kryzys na rynku półprzewodników zmusił producenta do ograniczenia produkcji, co sprawiło, że popyt zdecydowanie przewyższył podaż, wśród produktów Apple pod choinką znajdziemy najwięcej właśnie iPhone’ów nowej generacji.

W całym bieżącym roku najchętniej kupowanymi produktami w sklepach iMad były różne wersje iPhone’a 12 Pro. Smartfon ten miał swoją premierę w październiku ubiegłego roku. Wersja z pamięcią wewnętrzną o pojemności 128 GB kosztuje około 4999 zł. iPhone 12 Pro posiada ekran o przekątnej 6,1 cala z dodatkową ochroną, czyli warstwą Ceramic Shield, która sprawia, że ekran jest bardziej odporny na upadki. Warto dodać, że modele z serii 12 to pierwsze smartfony tego producenta wyposażone w moduł 5G. iPhone 12 Pro jest wyposażony w procesor A14 Bionic, 6 GB pamięci RAM i baterię o pojemności 2815mAh oraz system profesjonalnych aparatów 12 MP.

Dla porównania w 2020 roku hitem sprzedaży w sklepach tej sieci był iPhone SE, który kosztuje poniżej 3000 zł. iPhone SE 256 GB jest wyposażony w sześciordzeniowy procesor Apple A13 Bionic, 3 GB pamięci RAM, a także funkcję NFC. Przekątna ekranu to 4,7 cala. iPhone SE zaskakuje kompaktowymi wymiarami i mocą obliczeniową. Smartfon jest wytrzymały i wodoodporny, można go zanurzyć w wodzie do głębokości 1 m na czas nieprzekraczający 30 minut. Przedni aparat posiada 12 Mpx, a tylny 7 Mpx, pozwala na nagrywanie wideo w jakości 4K. Wytrzymała bateria pozwala na odtwarzanie filmów nawet przez 13 godzin, a ładowanie za pomocą bezprzewodowej ładowarki do 50 procent zajmuje pół godziny.

Przeczytaj również
Microsoft Dynamics 365 Connected Spaces pomoże zrozumieć zachowania klientów

Innym pomysłem na prezent z rodziny Apple może być iPad, który świetnie sprawdza się w pracy, w szkole i podczas wyjazdów. Ceny najtańszych modeli zaczynają się od 1599 zł. Tablet ten działa, jak komputer, ale zajmuje zdecydowanie mniej miejsca i mniej waży. Najnowsze modele iPad’a umożliwiają podłączenie pendrive’a, kart SD, a nawet myszki.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *