AplikacjeRynek

Nowe funkcje w Cisco Webex na iPady

Cisco ogłosiło wprowadzenie nowej wersja Webexa dla iPadów. Nowe funkcjonalności – m.in. obsługa wielu okien i funkcja Stage Manager – mają pomóc sprawniej realizować wszystkie zadania, co przełoży się na większe zaangażowanie pracowników i wyższy poziom ich produktywności, poinformowali przedstawiciele Cisco.

Nowe funkcje w Cisco Webex na iPady

W ubiegłym roku Cisco wprowadziło funkcję Picture in Picture (PiP) dla Webex Meetings na iPadzie i iPhonie. Możliwość zarządzania spotkaniami w osobnym, mniejszym oknie pomaga użytkownikom systemu iOS śledzić ich przebieg podczas nawigowania po innych aplikacjach. Teraz firma dodaje jeszcze więcej możliwości współpracy do aplikacji na iPada, ze wspomnianą obsługą wielu okien i funkcją Stage Manager (1), nowym sposobem na wielozadaniowość oraz realizację zadań. Innowacje te sprawiają, że wykonywanie kilku czynności jednocześnie w trybie hybrydowym jest banalnie proste, zapewniają przedstawiciele Cisco.

Lepsza koncentracja podczas pracy wielozadaniowej

Webex Meetings dodał możliwość dzielenia aplikacji na wiele okien, co umożliwia przeglądanie udostępnionych dokumentów lub prezentacji po jednej stronie ekranu, a jednocześnie podgląd uczestników spotkania lub czatu grupowego po drugiej stronie. Ustalanie priorytetów i realizacja zadań podczas współpracy na żywo będzie dzięki temu łatwiejsza, wskazują specjaliści producenta.

Obecnie, dzięki wielu oknom, pracownicy łatwiej będą mogli uzyskać korzyści z pracy na komputerze stacjonarnym za pośrednictwem iPada podłączonego do urządzenia Cisco, takiego jak Cisco Desk Pro lub dowolnego wyświetlacza zewnętrznego (2). Użytkownicy mogą przenosić okna między iPadem a zewnętrznym wyświetlaczem za pomocą opcji “Move to Display”, aby czerpać korzyści z pracy na wielu ekranach.

Przeczytaj również
Kontrowersyjne tezy, mocne polemiki, błyskotliwi mówcy. Trzy debaty oksfordzkie ITwiz i CXO HUB na Kongresie 590!

Z kolei w przypadku osób, których urządzenia są już kompatybilne z systemem iOS 16 lub nowszym, bardziej interesująca wyda się aktualizacja Webex Meetings dodająca wsparcie dla funkcji Stage Manager. Funkcja ta, znana z chociażby z urządzeń MacBook, umożliwia wygodną nawigację wyświetlanych aplikacji w regulowanych oknach, a także obsługę zewnętrznych monitorów. Od teraz, po podłączeniu do zewnętrznego monitora, użytkownicy iPada pracujący z Webex Meetings mogą korzystać z nawet ośmiu aplikacji jednocześnie, podsumowują przedstawiciele Cisco.

(1) – Stage Manager dostępny jest na iPadzie Air (5. generacji), iPadzie Pro 12,9 cala (3. generacji i nowszych) oraz iPadzie Pro 11 cali (1. generacji i nowszych).

(2) – Obsługa wyświetlaczy zewnętrznych jest dostępna w iPadzie Air (5. generacji), iPadzie Pro 12,9 cala (5. generacji i nowszych), iPadzie Pro 11 cali (3. generacji i nowszych).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *