CyberbezpieczeństwoArchitektura ITPolecane tematy

Uwolnij potencjał swojej sieci! Promocja

Promocja
Stabilna i wydajna infrastruktura sieciowa jest fundamentem niezbędnym dla prawidłowego działania dla firmowych środowisk informatycznych. Coraz częściej od warstwy sieciowej zależy także bezpieczeństwo danych.

Uwolnij potencjał swojej sieci!<span class=sponsorowany> Promocja</span>

Wykorzystanie w pełni potencjału posiadanej infrastruktury sieciowej, przy zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa i dostępności, a także w sposób nieograniczający produktywności wymaga zastosowania nowoczesnych rozwiązań. Rozwiązań, które pozwolą uwolnić pełnię potencjału infrastruktury i zapewnią wszechstronność wymaganą przez dużą dynamikę zmian biznesowych.

Urządzenia Sophos serii SG są zaprojektowane z myślą o zapewnieniu optymalnej równowagi pomiędzy wydajnością i ochroną dla zróżnicowanych środowisk IT. Sprawdzą się idealnie, niezależnie od tego, czy zostaną wykorzystane w małym biurze, szkolnym kampusie, czy w globalnej organizacji wymagającej wysokiej dostępności i funkcjonalności klasy korporacyjnej. Produkty Sophos SG są dostępne w formie samodzielnych urządzeń stacjonarnych, a także w wersjach przystosowanych do montażu w szafach serwerowych 1U lub 2U.

Uniwersalne i wszechstronne

Wybór odpowiedniego pod kątem danych potrzeb urządzenia z szerokiej linii produktów firmy Sophos ułatwia czytelny sposób numeracji sprzętu – wyższy numer modelu oznacza wyższą wydajność i zwiększoną liczbę portów lub opcji łączności. Jednocześnie, każde z urządzeń pozostaje zgodne ze znajdującymi się w ofercie Sophos rozwiązaniami aplikacyjnymi. Dzięki temu każda subskrypcja oprogramowania Sophos może być wykorzystana na dowolnym urządzeniu bezpieczeństwa, dzięki czemu możliwe jest stworzenie rozwiązania dopasowanego do możliwości budżetowych oraz indywidulanych potrzeb bezpieczeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia specjalistycznego webinarium, podczas którego zaprezentowane zostały możliwości i zalety nowej generacji platformy wykrywania i blokowania zagrożeń Sophos Sandstorm. Nagranie z webinarium można pobrać za pośrednictwem strony:
https://attendee.gotowebinar.com/recording/6741246904112471556

Szybkie i wydajne

Rozwiązania sprzętowe firmy Sophos opierają się na najbardziej zaawansowanej technologii firmy Intel. Kompleksowa optymalizacja naszych urządzeń pod kątem wykorzystania możliwości procesorów wielordzeniowych umożliwia konsolidację firmowych rozwiązań bezpieczeństwa bez ustępstw w kwestii wydajności.

Szybsza niż kiedykolwiek wcześniej zapora firewall, wraz z wysoką wydajnością w zakresie wykrywania naruszeń bezpieczeństwa IPS oraz tunelowania VPN sprawiają, że urządzenia firmy Sophos z serii SG bez trudu obsługują wiele zadań jednocześnie. Wydajność na potrzeby najbardziej wymagających zastosowań może być dodatkowo zwiększona za sprawą dynamicznego grupowania, pozwalającego na łączenie maksymalnie do 10 urządzeń bez wykorzystania zewnętrznych systemów zarządzania obciążeniem.

Elastyczne i niezawodne

Wszystkie urządzenia Sophos wykorzystują dyski SSD na potrzeby lokalnego przechowywania danych spamu i szybszego dostępu do kompleksowych raportów i dzienników. Wykorzystanie, opartych na mechanizmach przetwarzania in-memory, funkcjach skanowania treści w trybie bezpiecznego proxy pozwoliło na zwiększenie efektywności i skuteczności oferowanych przez rozwiązania Sophos funkcji ochrony. Zastosowanie nowoczesnych technologii szybkiego przetwarzania danych ułatwia też dostosowywanie funkcji bezpieczeństwa do zmieniającej się charakterystyki firmowej infrastruktury IT.

Niezawodny – Zaprojektowany dla biznesu dziś i jutro
Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii firmy Intel, urządzenia Sophos zapewniają najwyższą elastyczność. Mogą być również dostosowywane do zmieniających się potrzeb bez konieczności zmiany, czy modernizacji sprzętu. Oznacza to możliwość wykorzystania funkcjonalności oraz usprawnień wydajnościowych oferowanych przez przyszłe wersje oprogramowania – bez konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów, co z kolei gwarantuje jak najlepszy stosunek ceny do jakości. Funkcje dodatkowe, takie jak dodatkowy dysk twardy lub zasilanie są dostępne na 1U SG 450 i na obydwu naszych urządzeniach 2U.

Szerokie możliwości konfiguracyjne

Dostosowywanie sprzętu do zmieniających się wymagań biznesowych ułatwia modułowa architektura urządzeń Sophos serii SG. Przykładowo, oferowane opcjonalnie moduły FleXi Port LAN pozwalają na swobodny wybór wspieranej technologii połączenia – od łączy miedzianych, przez światłowody, po infrastrukturę 10GbE. Dodatkowo, moduły FleXi Port mogą być wykorzystywane zamiennie wraz z wieloma modelami urządzeń Sophos, co pozwala zredukować koszty związane m.in. z modernizacją infrastruktury i wdrożeniem urządzeń wyższej serii.

Stabilna sieć bezprzewodowa w każdym biurze

Przeznaczone do zastosowań biurowych i wyposażone w zintegrowany moduł Wi-Fi urządzenia serii SG 100 są idealnym rozwiązaniem dla nawet najbardziej zwartej przestrzeni biurowej. Istnieje możliwość poszerzenia zasięgu wbudowanych punktów dostępowych za pomocą opcjonalnych modułów. Wszystkie urządzenia firmy Sophos posiadają wbudowany kontroler sieci bezprzewodowych, dzięki czemu mogą zostać zintegrowane z dodatkowymi punktami dostępowymi – i wykorzystywane do zarządzania nimi z poziomu centralnej konsoli administracyjnej.

Skuteczne szyfrowanie z Sophos SafeGuard Enterprise

W dzisiejszych czasach, osiągnięcie wysokiej efektywności pracy wymaga od użytkowników biznesowych wykorzystania zróżnicowanych narzędzi nastawionych na mobilność i szybkość działania. Pracownicy wielu firm korzystają więc z danych firmowych za pośrednictwem urządzeń przenośnych – także tych prywatnych. Niezbędne staje się więc wykorzystanie rozwiązań pozwalających na zabezpieczenie danych i zapewnienie zgodności z regulacjami, niezależnie od tego z jakiej platformy korzysta użytkownik. Rozwiązaniem takim jest Sophos SageGuard Enterprise – platforma pozwalająca na zaszyfrowanie i ochronę danych na poziomie komputerów, sieci oraz środowisk chmury obliczeniowej. Rozwiązanie Sophos SageGuard Enterprise daje pewność, że firmowe dane są podlegają ochronie niezależnie od tego, czy użytkownicy sięgają do nich za pomocą prywatnych urządzeń, funkcji udostępniania sieciowego, czy też rozwiązań działających w chmurze. Dotyczy to również wsparcia dla Windows 8, 8.1, a także szyfrowania plików i dysku na komputerach Mac.

Przygotowaliśmy webinarium, w którym szczegółowo wyjaśniamy, jak działa szyfrowanie i na żywo pokazujemy konsolę administracyjną. Formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych udziałem w „Webinarium Sophos: Szyfrowanie nie musi być trudne” jest dostępny na stronie:
https://attendee.gotowebinar.com/recording/8050351835647737347

Nasze rozwiązania ułatwiają skuteczne zarządzanie polityką bezpieczeństwa i ochroną danych w całej organizacji. Stanowią tym samym punkt wyjścia do wdrożenia reguł wymuszonych przepisami ochrony danych osobowych, a także podjęcia działań mających na celu ochronę poufnych informacji firmowych przed nieuprawnionymi osobami.

Oferowane przez firmę Sophos rozwiązania pozwalają m.in. na zachowanie pełnej kontroli nad danymi udostępnianymi uprawnionym użytkownikom za pośrednictwem nośników wymiennych, czy informacji zapisanych w pamięci konkretnych komputerów osobistych. Technologie bezpieczeństwa firmy Sophos pozwalają też wyeliminować straty produktywności wynikające z konieczności odzyskiwania danych uwierzytelniających. Dzięki temu organizacja jest w stanie utrzymać produktywność nawet w przypadku zagubienia haseł dostępowych, utraty uprawnień, czy odejścia z firmy konkretnych osób. Co ważne, oprogramowanie SafeGuard Enterprise może zostać wdrożone na stacjach roboczych za pomocą standardowych narzędzi Microsoft Installer i bez jakiegokolwiek zaangażowania ze strony użytkownika końcowego.

Sophos organizuje szeroką gamę webinariów na żywo, na których pokazujemy, w jaki sposób przy użyciu naszych rozwiązań zapewnić ochronę środowiska IT i na żywo odpowiadamy na wszystkie pytania:

Omówienie technologii Sophos UTM 9.4, w tym wyjątkowego sandboxingu Sophos Sandstorm: https://attendee.gotowebinar.com/register/1136302761691596802

Wprowadzenie do Sophos XG – wyjątkowej zapory sieciowej nowej generacji: https://attendee.gotowebinar.com/register/6510622139772366082

Zintegrowane zarządzanie bezpieczeństwem – Sophos Central – omówienie: https://attendee.gotowebinar.com/register/4447344589785720578

Cryptolocker i inny ransomware – czy istnieje skuteczny sposób ochrony? https://attendee.gotowebinar.com/recording/7713306441204428803

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *