Rynek

Valeo nawiązuje partnerstwo z Dassault Systèmes

Producent części zamiennych dla branży motoryzacyjnej wdroży platformę 3DEXPERIENCE od Dassault, aby zoptymalizować rozwój nowych technologii. Wykorzystując takie rozwiązania jak “Global Modular Platform” oraz “Smart, Safe & Connected”, oparte na tej platformie, Valeo chce przyspieszyć cyfrową transformację działań w obszarze R&D.

Valeo nawiązuje partnerstwo z Dassault Systèmes

Valeo wdroży platformę 3DEXPERIENCE dla ponad 15 000 użytkowników w całej Grupie. Ma to pozwolić lepiej zarządzać rosnącą złożonością produktów, a także wzmocnić ofertę producenta w obszarze oprogramowania i rozwiązań sprzętowych wykorzystywanych do elektryfikacji, zaawansowanych systemów wspomagania jazdy i oświetlenia.

“Ponad 20 000 naszych inżynierów opracowuje innowacyjne rozwiązania łączące sprzęt, oprogramowanie i sztuczną inteligencję na rzecz bezpiecznej i bardziej zrównoważonej mobilności. Partnerstwo z Dassault Systèmes wyposaży nasze zespoły w wydajne  rozwiązania umożliwiające cyfrową ciągłość. Wszystko po to, by wspierać działania w obszarze R&D” – skomentował Christophe Périllat, CEO w Valeo.

Dzięki platformie Dassault Systèmes, firma Valeo będzie mogła wykorzystywać istniejące już zasoby i dane w różnych swoich działaniach. Ma to przełożyć się na zwiększenie innowacyjności i umożliwi podejmowanie świadomych decyzji opartych na inteligentnych danych.

“Tworzenie nowych doświadczeń i zastosowań dla mobilności wymaga użycia sprawdzonych funkcji w obszarze stylizacji, elektryfikacji i rozwoju pojazdów bazujących na oprogramowaniu. Platforma 3DEXPERIENCE zapewnia te możliwości wykorzystując moc generatywnej sztucznej inteligencji do łączenia modeli naukowych z danymi empirycznymi w całym cyklu życia pojazdu” – podsumował Pascal Daloz, CEO w Dassault Systèmes.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *