Branża ITRynek

Vantage Data Centers wchodzi na polski rynek. Zbuduje kampus w Warszawie

W Warszawie powstaną dwa centra danych o łącznej powierzchni sięgającej 39 tys. mkw. Inwestycja ma pomóc w realizacji planów ekspansji na rynki europejskie. Podobny kampus Vantage Data Centers powstanie też w Berlinie.

Vantage Data Centers wchodzi na polski rynek. Zbuduje kampus w Warszawie
Źródło: Vantage Data Centers

Wedle zapowiedzi warszawski kampus Warsaw Data Center Campus będzie się składał z dwóch nowoczesnych centrów danych, dysponujących łączną mocą zasilania rzędu 48MW. Nowe ośrodki przetwarzania Vantage Data Centers będą wykorzystywać odnawialne źródła energii i efektywne systemy chłodzenia. W ramach warszawskiego kampusu powstaną też m.in. przestrzenie biurowe i sale konferencyjno-networkingowe. Pierwszy etap inwestycji ma zostać zakończony na początku 2022 roku. Podobny kampus powstanie także w Berlinie. Zlokalizowane tam centra danych Vantage Data Centers mają dysponować powierzchnią sięgającą 24 tys. mkw. i mocą 32MW. “Nowe inwestycje w Berlinie i w Warszawie są kolejnym potwierdzeniem szybkiego, globalnego rozwoju firmy Vantage i realizowanej, na skalę całej branży data center, strategii ekspansji na rynki Europy. Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy znaczący postęp naszej firmy w zakresie budowy nowych obiektów typu greenfield w Berlinie, Warszawie, Zurychu i Frankfurcie udowodnił, że jesteśmy przygotowani do uruchamiania najlepszych obiektów hiperskalowych w krótkim czasie, tak, aby możliwie najlepiej sprostać potrzebom naszych klientów” – podkreśla Antoine Boniface, prezes Vantage Data Centers w Europie.

Konkretne zapowiedzi dotyczące budowy kampusów i uruchomienia kolejnych centrów danych Vantage Data Centers w Europie to element ogłoszonego w ubiegłym roku planu inwestycyjnego o łącznej wartości rzędu 2 mld USD. Zdaniem przedstawicieli amerykańskiej spółki plany ekspansji na rynki europejskie są bezpośrednią odpowiedzią na ich rosnące potrzeby w obszarze usług data center.

Przeczytaj również
AI i cyberbezpieczeństwo: w poszukiwaniu konkretów

Z centrów danych Vantage Data Centers na świecie korzystają m.in. globalni dostawcy usług cloud computing, a także duże organizacje i przedsiębiorstwa. Przedstawiciele amerykańskiej spółki podkreślają, że ofertę usług centrów danych Vantage Data Centers wyróżnia m.in. innowacyjna konstrukcja ośrodków przetwarzania, która przekłada się m.in. na wzrost niezawodności, wydajności i zrównoważonego rozwoju w elastycznych środowiskach, które można skalować zależnie od aktualnych potrzeb klientów. Firma Vantage Data Centers jest obecna w Europie od ponad roku. Dysponuje obecnie centrami danych we Frankfurcie i Cardiff. Obecnie trwa także budowa kampusu Vantage Data Centers w Zurychu. Planowane jest także uruchomienie analogicznego ośrodka przetwarzania we Włoszech.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *