Rynek

Veeam kupuje firmę oferującą usługi backupu dla Amazon Web Services

Zakup spółki N2WS ma umożliwić m.in. rozszerzenie oferty Veeam w obszarze rozwiązań pozwalających na zapewnienie wysokiej dostępności usług bazujących na infrastrukturze chmurowej Amazon Web Services. Wartość transakcji przekracza 42 mln USD.

Veeam kupuje firmę oferującą usługi backupu dla Amazon Web Services

Przedstawiciele Veeam podkreślają, że transakcja pozwoli na umocnienie pozycji rynkowej firmy na rynku rozwiązań wspierających ochronę i zapewnienie wysokiej dostępności danych. Firma N2WS specjalizuje się w usługach backupu i usuwania skutków awarii dla systemów opartych na platformie Amazon Web Services. Oferta N2WS również opiera się na modelu chmury obliczeniowej. Z oficjalnych informacji wynika, że rozwiązania N2WS pozwalają na dowolnie częste tworzenie kopii zapasowych aplikacji i danych oraz przywracanie ich w ciągu kilku sekund.

Na mocy ogłoszonej właśnie transakcji N2WS stanie się własnością firmy Veeam, jednak jako podmiot zależy zachowa odrębność organizacyjną. Jednocześnie, Veeam zyska dostęp do technologii oraz prac badawczo-rozwojowych N2WS. Ma to przyczynić się m.in. do zwiększenia możliwości oprogramowania Veeam Availability Platform w kontekście ochrony obciążeń opartych na zasobach Amazon Web Services, a także rozbudowania funkcjonalności rozwiązań Veeam w obszarze ochrony środowisk wirtualnych. “Przedsiębiorstwa rozważają migrację kolejnych obciążeń roboczych do chmury, więc solidne, intuicyjne rozwiązanie do ochrony i zapewniania dostępności danych ma kluczowe znaczenie. Łącząc możliwości Veeam w zakresie ochrony środowisk wirtualnych, fizycznych i chmurowych z kompetencjami N2WS w dziedzinie ochrony danych AWS, zyskujemy rozwiązanie, które spełnia potrzeby cyfrowego przedsiębiorstwa” – podkreśla Peter McKay, prezes firmy Veeam.

Przeczytaj również
Beyond.pl zakończył proces certyfikacji w zakresie ograniczania niekorzystnego wpływu na środowisko
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *