Rynek

Vertiv podwaja możliwości produkcyjne

Realizowane inwestycje mają pozwolić na obsługę bieżących zobowiązań oraz rosnącego zapotrzebowania klientów na infrastrukturę zasilania centrów danych, zwłaszcza w zakresie kolokacji i lokalizacji hiperskalowych, co jest pochodną rosnącego zainteresowania rozwiązaniami opartymi na sztucznej inteligencji oraz potrzeb w zakresie obliczeń o wysokiej wydajności.

Vertiv podwaja możliwości produkcyjne
Źródło: Vertiv

Zdaniem przedstawicieli producenta moce produkcyjne w zakresie rozdzielnic, szynoprzewodów i zintegrowanych rozwiązań modułowych wzrosły o ponad 100% od czasu przejęcia oferujących tego typu produkty firm E&I Engineering oraz PowerBar Gulf w listopadzie 2021 roku. Na przestrzeni tych dwóch lat w zakładach produkcyjnych Vertiv powstało ponad tysiąc nowych miejsc pracy. Plany zakładają dalszą rozbudowę możliwości produkcyjnych firmy Vertiv oraz ich podwojenie do końca przyszłego roku. Inwestycje mają dotyczyć m.in. ośrodków produkcyjnych Vertiv w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Słowacji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także Irlandii Północnej.

“Wraz z gwałtownym wzrostem ilości przesyłanych danych, spowodowanym m.in. przez zyskującą coraz większą popularność sztuczną inteligencję, obecny popyt na rozwiązania do zarządzania energią przekracza prognozy, które sformułowaliśmy w momencie przejęcia E&I. Vertiv zaspokaja to zwiększenie popytu, inwestując w moce produkcyjne w kluczowych obszarach i lokalizacjach, skalując naszą działalność na całym świecie i umożliwiając zaspokojenie przyszłego zapotrzebowania w elastyczny sposób” – podkreśla Giordano (Gio) Albertazzi, dyrektor generalny firmy Vertiv.

Według niego, przyspieszenie rozwoju sztucznej inteligencji i innego rodzaju wysokowydajnych obliczeń generuje zapotrzebowanie na dodatkowe moce produkcyjne i innowacje w zakresie całej oferty produktowej firmy Vertiv, w tym w obszarze zasilania i chłodzenia centrów danych, a także prefabrykowanych rozwiązań modułowych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *