Branża ITPracaRynekPolecane tematy

W Polsce powstanie kolejne centrum firmy Innovecs

Zlokalizowane w Krakowie centrum realizacyjne Innovecs będzie specjalizować się m.in. w realizacji innowacyjnych projektów aplikacyjnych dla sektorów, takich jak branża gamingowa oraz logistyka. Jeszcze w tym roku firma chce zatrudnić kilkadziesiąt osób. Poszukiwani są m.in. specjaliści DevOps, programiści oraz testerzy.

W Polsce powstanie kolejne centrum firmy Innovecs

Specjaliści zatrudnieni w Krakowskiej spółce zależnej Innovecs będą na co dzień zaangażowani w projekty realizowane na rzecz klientów z całego świata. Dołączą również do rozproszonych w skali świata, globalnych zespołów projektowych Innovecs. Oznacza to m.in. nastawienie na pracę zdalną oraz bieżącą współpracę z pracownikami z całego świata. „Innovecs jest firmą technologiczną wyspecjalizowaną w obszarze cyfrowej transformacji. Tworzymy rozwiązania zasilane innowacyjnymi technologiami i uwzględniamy pojawiające się trendy, aby pomóc firmom z całego świata w transformacji oraz rozwoju ich biznesu. Ostatnia dekada to dla nas lata intensywnego rozwoju. Do niedawna byliśmy obecni w 9 krajach na świecie. Naszą dziesiątą, nową lokalizacją jest Polska. Uruchamiamy też nowe centra realizacyjne w Gruzji, Kolumbii oraz na Węgrzech” – mówi Alex Lutskiy, założyciel i CEO firmy Innovecs.

Do pracy w krakowskich strukturach Innovecs poszukiwani są m.in. specjaliści DevOps, programiści FullStack i Android oraz projektanci gier, testerzy oprogramowania, a także inżynierowie specjalizujący się w rozwiązaniach mobilnych. Rekrutacja ma być rozszerzana w miarę rozwoju struktury Innovecs w Polsce. Dodatkowo, wedle zapowiedzi, na polskim rynku poszukiwani będą też specjaliści posiadający kompetencje niezbędne do realizacji konkretnych projektów.

Początkowo krakowski zespół będzie specjalizować się w realizacji projektów dla branży gamingowej i sektora rozrywki, a także inicjatyw z zakresu obsługi globalnych łańcuchów dostaw oraz procesów logistycznych. Co jednak ważne, docelowo, krakowskie centrum delivery hub będzie pełnić znaczącą rolę w globalnych strukturach Innovecs.

Unikalne i innowacyjne projekty

Co ważne, firma Innovecs stawia na kompleksową współpracę z klientami i zapewnia im całościowe rozwiązania wspierające cyfrową transformację procesów szczególnie istotnych w danej branży. Poza wspomnianymi wcześniej domenami logistyki oraz cyfrowej rozrywki, Innovecs aktywnie działania też w branżach, takich jak: ochrona zdrowia, czy FinTech. „Na przestrzeni lat dostarczyliśmy wartościowych doświadczeń w zakresie transformacji cyfrowej dla ponad 100 klientów. W portfolio Innovecs znajdują się dziesiątki skutecznie zrealizowanych projektów, a głównym kryterium naszego sukcesu jest to, że nasi klienci wracają do nas z kolejnymi potrzebami” – dodaje Alex Lutskiy.

Według niego oferowane przez Innovecs rozwiązania cechuje ogromna elastyczność, ale też dojrzałość odpowiednia dla rozwiązań o krytycznym znaczeniu dla działalności biznesowej klientów. Unikalna na skalę światową ma być również kultura organizacyjna Innovecs. Firma, która oparła swój model operacyjny na modelu pracy zdalnej oraz wysoce rozproszonej geograficznie organizacji wdrożyła szereg inicjatyw wspierających rozwój osobisty i społeczny, a także sprawne funkcjonowanie całej społeczności pracowników oraz zdalnych zespołów.

Fundamentem kultury organizacyjnej Innovecs ma być zaś hasło: „Innovate, Inspire, Care”, które – jak podkreślają przedstawiciele firmy – dobrze oddaje specyfikę wewnętrznych relacji. Są one bowiem nastawione na innowacyjność, rozwój, ale też współpracę i troskę o współpracowników. „Wraz z ekspansją na nowe rynki stale rozwijamy naszą organizację, której DNA opiera się na profesjonalnym podejściu, zaangażowaniu, współpracy i innowacjach, ale też na wzajemnej inspiracji i trosce. Nasza kultura organizacyjna stale ewoluuje, każdy nasz pracownik może brać w tym aktywny udział. Takie podejście chcemy pielęgnować w polskich strukturach” – dodaje Alex Lutskiy.

Unikalne inicjatywy dla pracowników

Firma Innovecs proponuje pracownikom także szerokie możliwości rozwoju kariery. Wedle zapewnień członek zespołu może rozwijać się w dowolnym obszarze, a także zmieniać zakres i dziedzinę własnej specjalizacji. Rozwój kariery w ramach społeczności pracowników wspierają rozmaite programy edukacyjne i warsztaty. Pomocne są także wewnętrzne inicjatywy Innovecs, takie jak InnoHub, InnoClub czy InnoCamp. Pełnią one rolę platform wspierających rozwój innowacji oraz kompetencji inżynierskich, a także indywidualnych zainteresowań pozazawodowych. Przykładowo, w ramach pozwalającej na wspólne rozwijanie zainteresowań inicjatywy InnoClub funkcjonuje obecnie kilkanaście społeczności, które dotyczą m.in. dziedzin, takich jak: bieganie, joga, piłka nożna, tenis stołowy, szachy, esport, a także inwestycje czy wystąpienia publiczne.

Zdaniem przedstawicieli Innovecs tego typu inicjatywy cementują społeczność pracowników firmy, wspierają ich rozwój, ale też stanowią unikalną przewagę na wysoce konkurencyjnym rynku pracy. „Dzięki InnoHub, InnoClub i InnoCamp nasi polscy koledzy będą mieli możliwość uczestniczenia w wydarzeniach zawodowych i lifestylowych. Zyskają też bezpłatny, dożywotni dostęp do naszej korporacyjnej bazy wiedzy, a także będą mogli zapisać się do różnego rodzaju programów edukacyjnych i certyfikacyjnych. Oznacza to, że w Innovecs zapewniamy kompleksowe wsparcie na całej drodze kariery naszych pracowników. Naszym celem nie jest jednak tylko stworzenie unikalnych możliwości rozwoju kariery dla polskich specjalistów IT. Chcemy mieć także wpływ na rozwój społeczności inżynierów w Polsce” – zapewnia Alex Lutskiy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *