PracaRynek

W Warszawie powstanie odział B+R firmy Box

Firma Box otworzy w Warszawie nowy oddział zajmujący się badaniami i rozwojem, poinformowali przedstawiciele platformy do zarządzania zawartością online. Zespół zlokalizowany w Polsce będzie – przy współpracy z centralą w Kalifornii –  odpowiedzialny za rozwój kluczowych produktów spółki. W ciągu najbliższych 24 miesięcy firma planuje zatrudnić 150 specjalistów – nie tylko inżynierów, ale także pracowników reprezentujących inne obszary, takie jak web development czy HR.

W Warszawie powstanie odział B+R firmy Box

Jak wskazują przedstawiciele spółki, rozpoczęto już pierwszy etap rekrutacji, mającej na celu zatrudnienie najbardziej utalentowanych inżynierów w Polsce. „Warszawa to doskonała lokalizacja. Miasto daje nam dostęp do światowej klasy, doświadczonych inżynierów, a Polska ma jedną z największych w Europie baz anglojęzycznych, utalentowanych programistów. Wkrótce nasz zespół w Warszawie rozpocznie pracę nad realizacją planu rozwoju produktu, co pozwoli w dalszym stopniu usprawniać naszą platformę” – skomentował Thierry Chassaing, senior vice president of Engineering and TechOps w Box.

Do zarządzania polskim oddziałem Box wyznaczony został doświadczony inżynier Rafał Szczepański. Dołącza on do firmy po ponad dziesięciu latach pracy w SmartRecruiters. Posiada wykształcenie informatyczne z tytułem MBA i ponad 15-letnie doświadczenie w branży.

Przypomnijmy, że z bazą ponad 100 tys. klientów, Box wspiera największe przedsiębiorstwa i organizacje na świecie. Z usług firmy korzysta między innymi General Electric, AstraZeneca, Morgan Stanley, Metropolitalna Służba Policyjna w Londynie, P&G, Schneider Electric, Eurostar i wiele innych. Marka uznana została za lidera: w raportach Gartner Magic Quadrant w kategorii Content Services Platforms, Forrester New Wave oraz IDC MarketScape w kategorii Worldwide SaaS and Cloud-Enabled Content Apps.

W Europie firma zatrudnia ponad 200 pracowników. Polskie biuro Box mieści się w samym sercu Warszawy, w nowo wybudowanym kompleksie Cambridge Innovation Center (CIC): Varso Place.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *