RynekPolecane tematy

W Warszawie powstało centrum DXC Technology wspierające wykorzystanie Microsoft Azure w zastosowaniach analitycznych

Nowe centrum kompetencyjne DXC Technology ma specjalizować się w projektach związanych z migracją rozwiązań analitycznych oraz danych do środowisk chmurowych opartych na platformie Microsoft Azure. Za sprawą usług realizowanych przez specjalistów DXC Technology łatwiejsze ma być m.in. wykorzystywanie potencjału biznesowego danych dostępnych dla poszczególnych przedsiębiorstw. Analogiczny ośrodek, poza Warszawą, powstał też na Filipinach. Kolejny, funkcjonuje już w Indiach.

W Warszawie powstało centrum DXC Technology wspierające wykorzystanie Microsoft Azure w zastosowaniach analitycznych

Przedstawiciele DXC Technology podkreślają, że kompleksowe usługi wspierające przenoszenie danych oraz narzędzi analitycznych do chmury stanowią odpowiedź na potrzeby klientów i pozwalają na czerpanie większej wartości z posiadanych przez nich danych. Zdaniem przedstawicieli DXC Technology na świecie dynamicznie rośnie grupa przedsiębiorstw, w których zapadają decyzje o przenoszeniu do środowisk chmury obliczeniowej posiadanych zbiorów danych i rozwiązań analitycznych. To właśnie w tego rodzaju projektach, realizowanych w oparciu o rozwiązania chmurowe Microsoft, uczestniczyć mają specjaliści zatrudnieni w Centrach Migracji Rozwiązań Analitycznych firmy DXC Technology. Dwa takie ośrodki otworzono właśnie w Warszawie i Manili. Ich uruchomienie ma pozwolić m.in. na zwiększenie dostępności usług DXC Technology – dotychczas stosowne usługi wsparcia dla migracji rozwiązań analitycznych do środowiska Microsoft Azure świadczono w oparciu o centrum kompetencyjne działające w Bangalore. “Jestem szczęśliwy, iż to polski oddział został wybrany do budowania centrum kompetencji w zakresie rozwiązań analitycznych opartych o Microsoft Azure. Tę decyzję odbieram jako wyraz uznania dla udziału naszych ekspertów w projektach na całym świecie. Centrum Migracji Rozwiązań Analitycznych do Microsoft Azure pozwoli udzielić silnego wsparcia w projektach regionalnych, a przede wszystkim – co jest dla nas najważniejsze – nasi polscy klienci będą mogli liczyć na nasze doświadczenie i profesjonalizm” – mówi Marek Roter, dyrektor zarządzający DXC Technology w Polsce.

Według zapewnień przedstawicieli firmy proponowane przez DXC podejście do projektów migracji w kierunku chmury obliczeniowej daje możliwość tworzenia innowacyjnych rozwiązań, szczególnie potrzebnych w realiach cyfrowej transformacji biznesu. Ich funkcjonowanie opiera się m.in. na licznych doświadczeniach z realizacji wcześniejszych projektów, dedykowanych metryk projektowych, a także wysokich kompetencjach zespołu. “W ramach Centrum Migracji Rozwiązań Analitycznych, wspieramy naszych klientów w cyfrowej transformacji, zapewniając im płynne, szybkie i uporządkowane przeniesienie procesów związanych z analityką na Azure. Dodanie dwóch nowych lokalizacji Analytics Migration Factory do istniejącego już centrum w Bangalore, zwiększy szanse DXC na zaadresowanie rosnących potrzeb naszych globalnych klientów podczas ich transformacji i migracji do nowoczesnych platform opartych na chmurze, umożliwiając im innowacyjne wykorzystanie zaawansowanej analityki, sztucznej inteligencji czy uczenia maszynowego” – podkreśla Edward Ho, executive vice president i general manager działu Offerings w DXC Technology.

Co ciekawe, zespoły kompetencyjne w ramach centrów kompetencyjnych DXC specjalizują się w realizacji poszczególnych kroków projektowych – analizy, projektowania, budowie rozwiązania, testach oraz we wdrożeniu produkcyjnym. Przedstawiciele firmy podkreślają ponadto, że dzięki wykorzystaniu podejścia zakładającego maksymalną standaryzację wykorzystania narzędzi Azure oraz wybranych rozwiązań innych dostawców możliwe było znaczne usprawnienie realizacji projektów migracji do chmury Microsoft Azure.

Warto dodać, że firma DXC Technology powstała na początku 2017 roku, w wyniku przejęcia przez CSC działu usług korporacyjnych HPE.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *