AplikacjeRynek

Webcon cyfryzuje szwajcarskich logistyków

Firma logistyczna Planzer wybrała polską platformę low-code do automatyzacji swoich procesów biznesowych. Rozwiązanie krakowskiej spółki Webcon zdobyło zaufanie szwajcarskich logistyków dzięki elastyczności, szybkości wdrażania aplikacji, dużym możliwościom integracji oraz bezpieczeństwu. Wdrożenie platformy zrealizowała firma VSB, niemiecki Partner Premium Webcon.

Webcon cyfryzuje szwajcarskich logistyków

Platforma low-code Webcon BPS umożliwia firmie Planzer tworzenie aplikacji biznesowych bez konieczności kodowania, a więc znacznie szybciej niż klasycznymi metodami. Rozwiązanie umożliwia automatyzację zarówno procesów back-office, takich jak obiegi dokumentów i umów, aktywności działu HR czy akceptację dokumentów finansowych, ale też procesów krytycznych dla działalności firmy, takich jak wparcie obsługi łańcucha dostaw.

Dzięki unikalnej technologii InstantChange możliwe jest również proste i szybkie wprowadzanie zmian w uruchomionych produkcyjnie aplikacjach, co znacząco obniża koszty ponoszone przez działy IT. Ta elastyczność jest jedną z kluczowych korzyści, które zadecydowały o wybraniu platformy Webcon, ponieważ umożliwia zwinną rekonfigurację aplikacji w odpowiedzi na zmieniające się warunki rynkowe.

“Planzer to kolejny duży gracz z branży logistycznej, który wykorzystuje platformę Webcon BPS do optymalizacji złożonych procesów biznesowych. Kolejna współpraca z uznaną i innowacyjną szwajcarską marką udowadnia też, że nasza technologia low-code jest doceniana przez firmy z wymagającego regionu DACH jako narzędzie wspierające rozwój i umożliwiające łatwe zarządzanie zmianą. Niezwykle cieszy praca z firmą, która jest świadoma nie tylko swoich wymagań biznesowych, ale również potrzeb związanych z rozwojem technologicznym” – stwierdził Philipp Erdkönig, Partner Channel Manager w Webcon.

Planzer, szwajcarska firma rodzinna założona w 1936 roku, obsługuje rozbudowane procesy logistyczne, dostarczając rozwiązania łańcucha dostaw dla wszystkich gałęzi gospodarki. Oprócz tradycyjnych usług transportu i magazynowania, aż 68 oddziałów (w tym 9 poza granicami Szwajcarii), oferuje klientom kompleksowe rozwiązania m. in. dla e-commerce, motoryzacji, FMCG, medycyny czy farmacji. Spółka zatrudnia niemal 6 tys. pracowników.

“Aby być o krok przed konkurencją, zawsze stawialiśmy w Planzer na wdrażanie nowych technologii. Tym razem szukaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby szybko budować nowe aplikacje biznesowe, a dodatkowo było zwinne, aby ułatwić zarządzanie zmianą i dostosowanie do dynamicznie zmieniających się warunków w naszej branży. Wybraliśmy Webcon BPS, ponieważ spełniał wszystkie wymagania i był zgodny z nastawioną na innowacje kulturą naszej organizacji. Jesteśmy przekonani, że platforma low-code jest idealnym rozwiązaniem dla digitalizacji naszych procesów” – podsumował Stephan Schawe, Project Manager Digitalisation w Planzer.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *