Branża ITInformacje prasoweRynek

Wiodąca firma poligraficzna podnosi efektywność procesów dzięki wdrożeniu systemu ERP

Quad/Graphics Europe, jedna z największych firm poligraficznych w Europie osiągnęła 30-proc. wzrost efektywności działu finansowego wskutek wdrożenia zintegrowanego systemu IFS Applications. Oprogramowanie ułatwiło też dostęp do kluczowych informacji biznesowych, a także pozwoliło na usprawnienie najważniejszych procesów oraz zwiększenie szybkości obiegu dokumentów.

Wiodąca firma poligraficzna podnosi efektywność procesów dzięki wdrożeniu systemu ERP

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. – jedna z największych firm poligraficznych w Europie − wdrożyła system IFS Applications™ w celu usprawnienia kluczowych procesów biznesowych, takich jak finanse, produkcja i dystrybucja.

Firma Quad/Graphics Europe Sp. z o. o. jest jedną z największych i najnowocześniejszych firm poligraficznych w Europie. Spółka posiada dwie drukarnie oferujące zaawansowane usługi produkcji poligraficznej zlokalizowane w Wyszkowie oraz Radzyminie. Do Quad/Graphics Europe należy również firma CRT zaopatrująca obie drukarnie w farby poligraficzne.

System IFS Applications zapewnia pełny wgląd w realizację kluczowych procesów biznesowych, umożliwia szybki dostęp do informacji i usprawnia proces podejmowania decyzji zarządczych. Przyczynił się do istotnej poprawy efektywności działań w zakresie sprawozdawczości finansowej i podatkowej, zapewnił również szybszy obieg i przetwarzanie dokumentów.

„System IFS Applications pozwala nam skuteczniej zarządzać naszą działalnością. Zyskaliśmy pełny, szybki wgląd w dane finansowe. Już dziś system pozwala nam na zwiększenie efektywności o 30%, gdyż o tyle zwiększyła się liczba transakcji procesowanych w systemie IFS Applications. Spodziewamy się, że w ciągu kilku lat ten wzrost efektywności będzie kilkakrotnie wyższy” — powiedział Marek Gruszecki, wiceprezes ds. finansowych w firmie Quad/Graphics Europe Sp. z o. o. i dodał: „Co bardzo ważne, system ten umożliwia nam elastyczne i sprawne dostosowywanie się do zmian zachodzących w branży i nadążanie za potrzebami klientów. A to pozwala nam skutecznie konkurować na rynku”.

Wdrożone rozwiązanie obsługuje wszystkie kluczowe obszary działalności firmy: finanse, produkcję, dystrybucję oraz kadry i płace. System IFS Applications jest używany przez ponad 130 pracowników Quad/Graphics Europe.

„Cieszymy się, że wdrożenie systemu IFS Applications w firmie Quad/Graphics Europe pozwoliło na usprawnienie działalności firmy, co w efekcie może się przełożyć na wyższy poziom obsługi klienta. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązanie będzie skutecznie wspierać firmę Quad/Graphics Europe w dalszym rozwoju jej działalności” — powiedział prezes zarządu IFS CEE Marcin Taranek.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *