Branża ITRynek

Wyspecjalizowana w przetwórstwie rybnym firma Paula Fish wykorzysta system ERP do poprawy efektywności

System IFS Applications będzie wspierać wszystkie najważniejsze obszary działalności firmy Paula Fish. Nowe rozwiązanie ma pozwolić na zwiększenie efektywności biznesowej, a jednocześnie – ułatwić rozwój działalności Paula Fish. Za wdrożenie oprogramowania IFS odpowiadali eksperci firmy InfoConsulting.

Wyspecjalizowana w przetwórstwie rybnym firma Paula Fish wykorzysta system ERP do poprawy efektywności

Rozwiązanie ERP firmy IFS wspiera procesy przetwórstwa ryb i logistykę, pomagając zwiększyć efektywność operacyjną
IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma „Paula Fish” Sławomir Gojdź Sp.J. specjalizująca się w przetwórstwie ryb wdrożyła system IFS Applications™ 9 we współpracy z firmą InfoConsulting, należącą do sieci IFS Partner Network.

Założona w roku 1998 pod nazwą Paula Trans, firma Paula Fish dysponuje własnymi zakładami przetwórczymi ryb pelagicznych, łososia, flądry i dorsza, wyposażonymi w nowoczesne komory zamrażania i chłodnie. Spółka kontroluje pełny proces zaopatrzenia, przetwórstwa, magazynowania, sprzedaży mrożonek oraz transportu na rynek krajowy, europejski i azjatycki.

W związku z dynamicznym rozwojem działalności Paula Fish potrzebowała zintegrowanego systemu ERP, obejmującego wszystkie kluczowe procesy biznesowe. Po przeprowadzeniu analizy dostępnych na rynku rozwiązań zarząd firmy podjął decyzję o wdrożeniu systemu IFS Applications 9. Rozwiązanie firmy IFS nie tylko spełniało bieżące wymagania przedsiębiorstwa, ale także dzięki swojej elastyczności umożliwiało dostosowanie i rozbudowę systemu w miarę przyszłego rozwoju firmy Paula Fish.

Wdrożenie IFS Applications objęło wszystkie procesy realizowane w obszarze przetwórstwa i przechowywania ryb oraz integrację z systemem obsługi logistyczno-transportowej. Jednym z głównych celów była dystrybucja i procesy produkcyjne oraz ich finansowe odwzorowanie. System IFS Applications zapewnia wszechstronne wsparcie w takich obszarach, jak: finanse i kontroling, logistyka wejściowa wraz z zaawansowaną obsługą zarządzania paletami, produkcja, logistyka wyjściowa, utrzymanie ruchu i obsługa kadr. Rozwiązanie zostało wdrożone w styczniu 2018 r., na czas i w ramach budżetu.
„Dokładne odzwierciedlenie w systemie procesów biznesowych, od centrów kosztów i przychodów po zarządzanie magazynem, zapewnia nam dostęp do informacji, które wspierają podejmowanie decyzji” – powiedział Sławomir Gojdź, właściciel firmy „Paula Fish” Sławomir Gojdź Sp. J. „System IFS Applications pozwolił na zwiększenie efektywności operacyjnej naszego przedsiębiorstwa. Dzięki doświadczeniu i wiedzy eksperckiej firmy InfoConsulting projekt wdrożeniowy został przeprowadzony sprawnie i profesjonalnie”.

Mirosław Kamiński, prezes firmy InfoConsulting, dodał: „Cieszymy się z pomyślnego zakończenia projektu wdrożeniowego w Paula Fish, na czas i w ramach budżetu. Wprowadzając automatyzację przetwarzania danych firmowych i przyspieszając przepływ informacji, byliśmy w stanie dostarczyć rozwiązanie, które pozwala użytkownikom pracować wydajniej, a kierownictwu zapewnia dostęp do dokładnych i zawsze aktualnych danych”.

Marcin Taranek, prezes spółki IFS CEE, zarządzającej działalnością firmy IFS w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej, skomentował: „Przemysł spożywczy jest ważnym segmentem rynkowym dla IFS. Cieszymy się, że firma Paula Fish dołączyła do grona klientów z tej branży korzystających z systemu IFS Applications. Jesteśmy przekonani, że elastyczna i skalowalna architektura naszego rozwiązania będzie wspierać na każdym etapie rozwój działalności firmy Paula Fish i pomoże wzmocnić jej przewagę konkurencyjną”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *