Zmiany kadrowe

Yoichi Tomota na czele Sharp Europe

Obejmując kierownictwo nad działalnością europejskiej spółki koncernu Sharp przejmuje odpowiedzialność za kluczowe obszary działalności firmy w regionie. Są to m.in. technologie zarządzania dokumentami, usługi IT, ale także monitory i rozwiązania fotowoltaiczne. Yoichi Tomota, który wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa spółki, teraz będzie nadzorował także realizację celów firmy Sharp w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Yoichi Tomota na czele Sharp Europe

Pełniąc rolę prezesa Sharp Europe, Joe (Yoichi) Tomota będzie odpowiedzialny m.in. za rozwój kluczowych obszarów działalności firmy, w tym w obszarze rozwiązań wspierających zarządzanie dokumentacją, usług IT, produktów z dziedziny fotowoltaiki, a także monitorów z rodziny Sharp NEC Display Solutions. “Rozwijamy naszą działalność, aby sprostać zmieniającym się potrzebom przedsiębiorstw i społeczeństwa. Fascynuje mnie to, w jaki sposób innowacje i technologia mogą wnosić nową wartość w rozwój firm i nie mogę się doczekać wprowadzenia na rynek nowych produktów i usług, które to umożliwią” – podkreśla Joe Tomota.

Nowy prezes Sharp Europe podkreśla, że działalność firmy obejmuje dziś także usługi IT – i zapowiada dalszy rozwój tego obszaru, także w kontekście warszawskiego centrum kompetencyjnego. “W 2021 roku powstało nasze pierwsze, ogólnoeuropejskie Centrum Usług IT w Warszawie, prowadzone przez pracowników firmy Sharp, którzy zapewniają klientom całodobowe, wielojęzyczne wsparcie techniczne w zakresie usług IT. W ostatnich latach dokonaliśmy kilku kluczowych przejęć, rozwijając naszą działalność w zakresie usług IT w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, a w tym roku uruchomiliśmy oddziały świadczące usługi IT w Holandii i Belgii. Moim priorytetem jest dalszy rozwój i rozszerzanie tej działalności na istniejących i nowych rynkach europejskich” – zapewnia Joe Tomota. Według niego, kluczowe znaczenie dla rozwój firmy Sharp Europe mają obecnie także działania w obszarze zrównoważonego rozwoju. “Oprócz przyspieszania innowacji, musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić środowisko, a zapewnienie, że Sharp Europe weźmie za to odpowiedzialność, to kolejny z moich kluczowych priorytetów” – mówi nowy szef Sharp Europe.

Yoichi Tomota ma ponad 30-letnie doświadczenie w obszarze projektowania przemysłowego, opracowywania innowacyjnych technologii, produkcji i sprzedaży. Z firmą Sharp jest związany od dekady. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa Sharp Europe. Warto dodać, że firma Sharp Europe jest częścią koncernu Sharp Corporation, globalnej firmy technologicznej zatrudniającej ponad 46 tys. osób na całym świecie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *