Rynek

Bank Pekao ogłosił nabór dla startupów

Bank Pekao S.A. szuka dostawcy innowacyjnego rozwiązania umożliwiającego szybką analizę komentarzy i opinii na temat aplikacji mobilnych banku, którymi podzielili się ich użytkownicy w sklepach z aplikacjami – Google Play i App Store. Do 14 grudnia startupy i firmy technologiczne mogą zgłaszać propozycje swoich rozwiązań.

Bank Pekao ogłosił nabór dla startupów

Jak informują przedstawiciele banku, spośród nadesłanych projektów, wyłonione zostaną te, które najlepiej odpowiedzą na postawione wyzwanie. Ich twórcy otrzymają zaproszenie do zaprezentowania pomysłów w formie sesji pitchingowej on-line. Zwycięzca dostanie możliwość przetestowania swojego rozwiązania w formie PoC (proof of concept), a także – w wypadku jego wdrożenia w organizacji – zyska szansę na podjęcie dłuższej współpracy z Bankiem Pekao.

“Jestem przekonany, że dzięki konkursowi, możemy znaleźć rzetelnych, a zarazem kreatywnych partnerów do współpracy i obiecujące, zgodne z oczekiwaniami banku rozwiązania. Startupy zaś, będą mogły sprawdzić w praktyce, użyteczność swoich pomysłów, a w przypadku wygranego projektu – damy im możliwość przetestowania go w dużej i renomowanej instytucji finansowej. To realna wartość dla obu stron” – uważa Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Zgłaszane przez startup rozwiązanie musi spełniać kilka kryteriów. Narzędzie powinno być na tyle inteligentne, by rozumieć sens zamieszczanych przez klientów komentarzy, mimo błędów ortograficznych i stylistycznych. Musi potrafić skategoryzować opinię pod kątem sentymentu wypowiedzi i utworzyć na tej podstawie statystykę. Dodatkowo, rozwiązanie musi być automatycznie zintegrowane z aplikacjami mobilnymi oraz dawać możliwość manualnego dodawania uwag z innych kanałów informacji np. skrzynki mailowej, precyzują przedstawiciele banku.

Szczegóły na temat wyzwania, kryteriów oceny w konkursie oraz formularz zgłoszeniowy, dostępne są na stronie www.pekaoinnovators.pl

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *