Branża ITRynek

37 polskich firm technologicznych w rankingu Deloitte EMEA Fast 500

To branżowe zestawienie wyróżnia najszybciej rozwijające się firmy technologiczne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W tym roku pierwsze miejsce zajął fiński producent gier komputerowych Metacore Games Oy, a spośród polskich firm najwyżej uplasował się dostawca usług płatności odroczonych PayPo. Najliczniejszą grupę w zestawieniu stanowią producenci oprogramowania.

37 polskich firm technologicznych w rankingu Deloitte EMEA Fast 500

Ranking obejmuje najszybciej rozwijające się firmy zgłoszone do programów Deloitte Technology Fast 50 w regionie EMEA. Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie procentowego wzrostu przychodów w latach 2019- 2022.

Tegoroczny ranking został zdominowany przez producentów oprogramowania, którzy zajęli aż 235 pozycji w zestawieniu, co odpowiada 47% wszystkich firm. Z kolei największe średnie wskaźniki procentowego wzrostu odnotowały firmy z branży mediów i rozrywki (3 225%) oraz fintechy (3 202%). Najwyższą pozycję w rankingu zajął fiński producent gier komputerowych, Metacore Games Oy. Firma zanotowała imponujący wzrost na poziomie 89 319%. Warto również dodać, że w pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięć firm z Wielkiej Brytanii.

W rankingu znalazły się firmy reprezentujące zróżnicowane branże powiązane z obszarem high-tech – komunikację, fintech, produkcję sprzętu komputerowego, opiekę zdrowotną i nauki przyrodnicze, handel cyfrowy, technologie środowiskowe, energetyczne, media i rozrywkę oraz oprogramowanie. Średni procentowy wzrost przychodów uwzględnionych firm wyniósł aż 1 931%,

“Ranking EMEA Fast 500 jest barometrem innowacyjności i przedsiębiorczości w regionie. Zestawienie pokazuje, jak zróżnicowany i dynamiczny jest sektor technologiczny w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Firmy, które znajdują się na liście, nie tylko osiągnęły imponujące wyniki finansowe, ale także przesuwają granice możliwości technologicznych w swoich branżach” – skomentował Michał Przybylski, dyrektor w dziale doradztwa finansowego, lider Programu Deloitte Technology Fast 50 CE w Polsce

Polskie firmy z potencjałem

Spośród polskich firm największy sukces osiągnął dostawca usług płatności odroczonych PayPo, który uplasował się na 48. pozycji w rankingu. Wśród stu najszybciej rozwijających się organizacji znalazły się również firma software’owa Worksmile, producent mebli noo.ma oraz Bin-e, producent inteligentnych urządzeń na odpady.

W całym zestawieniu uplasowało się 37 polskich firm, w tym aż 25 producentów oprogramowania oraz czterej producenci sprzętu, trzy firmy związane z opieką zdrowotną, dwa fintechy, dwie firmy z branży mediów i rozrywki oraz jeden producent technologii środowiskowych.

Pełne zestawienie Deloitte EMEA Fast 500 dostępne jest pod poniższym linkiem.

Kolejna edycja Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

Tymczasem 1 czerwca rozpoczęła się jubileuszowa, 25. Edycja Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Do programu mogą zgłaszać się istniejące od co najmniej czterech lat najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy technologiczne z dziewiętnastu państw Europy Środkowej. Oprócz kategorii głównej przewidziano także wyróżnienia dla podmiotów działających krócej (założonych po 2020 roku – kategoria Companies to Watch) oraz przedsiębiorstw wyróżniających się w zakresie dbałości o korzystny wpływ na środowisko, biznes i społeczeństwo (kategoria Impact Stars). Po raz trzeci regionalnym partnerem wydarzenia jest Google Cloud, we współpracy z którym w ramach kategorii CE Tech Rocketship! wyróżnione zostaną firmy tworzące unikalne, skalowalne rozwiązania technologiczne. Zgłoszenia zbierane są do 31 sierpnia, a uroczyste ogłoszenie wyników rankingu odbędzie się 14 listopada br.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *