CDOBranża ITRynekPolecane tematy

ABC Data wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Alibaba Cloud w regionie

Firma ABC Data została wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Alibaba Cloud w Polsce i w siedmiu innych krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Na mocy zawartej umowy w ramach platformy ABC Data Cloud dostępna będzie pełna oferta usług chmurowych chińskiego giganta. Obie firmy mają też wspólnie i w skali całego regionu angażować się w projekty związane z cyfrową transformacją biznesu.

ABC Data wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Alibaba Cloud w regionie

Według oficjalnych informacji, celem strategicznej współpracy obu firm jest dostarczanie wydajnych, niezawodnych oraz efektywnych kosztowo usług chmurowych na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, a tym samym zapewnienie firmom z regionu wsparcia w zakresie możliwości wykorzystania szans wynikających z cyfrowej transformacji. W ramach zawartej umowy ABC Data będzie oferować rozwiązania i usługi Alibaba Cloud w Polsce, Czechach, Estonii, Rumunii, na Litwie, Łotwie, Słowacji oraz na Węgrzech. “Jako jedna z pierwszych firm w Europie rozpoczynamy współpracę z Alibaba Cloud i będziemy oferować technologie tego kluczowego dostawcy usług chmurowych za pośrednictwem naszych partnerów w Polsce i w krajach CEE. Zapewniając dostęp do wiodących rozwiązań Alibaba Cloud na platformie ABC Data Cloud liczymy, że coraz więcej polskich firm będzie decydować się na przeniesienie zasobów IT do chmury” – zapewnia Ilona Weiss, prezes zarządu ABC Data.

Wedle zapowiedzi, za pośrednictwem firmy ABC Data w naszym regionie dostępny będzie pełen wachlarz usług chińskiego dostawcy – w tym, wirtualne serwery, usługi hostingu, rozwiązania wspierające backup, usługi typu storage, ale też rozwiązania wspierające tworzenie infrastruktury na potrzeby Internetu Rzeczy, przetwarzania Big Data, czy zastosowania sztucznej inteligencji. Co ważne, Alibaba Cloud ma także wspierać swoich klientów w rozwoju działalności na rynkach azjatyckich. Nawiązanie współpracy z Alibaba Cloud wpisuje się też w strategię rozwoju ABC Data. “Nieustannie rozwijamy nasze portfolio, wzbogacając je o rozwiązania wiodących dostawców usług chmurowych. Dzięki bezpośredniej działalności w ośmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej możemy zagwarantować naszym partnerom skuteczne dotarcie do klientów w tym regionie” – dodaje Ilona Weiss. ABC Data zapewni też zlokalizowane wsparcie techniczne dla usług Alibaba Cloud na poziomie przedsprzedażowym, co oznacza, że firmy z Polski będą miały dostęp do wsparcia technicznego w języku polskim. Podobnie zlokalizowane będzie też wsparcie w zakresie usług Alibaba Cloud dla resellerów ABC Data.

Jednocześnie, dane przetwarzane w ramach oferowanych przez platformą ABC Data Cloud usług chmurowych będą fizycznie przechowywane w zlokalizowanym we Frankfurcie centrum danych Alibaba Cloud. Opcjonalnie, w zależności od preferencji poszczególnych firm możliwe będzie też wykorzystanie pozostałych 17 centrów danych Alibaba Cloud na całym świecie. Za pośrednictwem ABC Data dostępne będą też szyte na miarę rozwiązania Alibaba Cloud dla firm, które planują rozwój biznesu w Chinach oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Na potrzeby tego typu rozwiązań wykorzystywane będzie m.in. doświadczenie specjalistów chińskiego dostawcy w projektach z obszaru transformacji cyfrowej, a także zasoby Alibaba Group.

Przedstawiciele Alibaba Cloud zapewniają, że nawiązanie współpracy z ABC Data jest istotnym elementem długofalowej strategii rozwoju firmy, która zakłada umocnienie pozycji rynkowej w regionie. “Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z ABC Data – dystrybutorem, który ma doskonale rozbudowaną sieć partnerów. To ważny krok w kierunku dalszego rozwoju naszych technologii i zaznaczania obecności w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Alibaba Cloud chce stać się dostawcą pierwszego wyboru dla firm z tego regionu, niezależnie od ich wielkości. Dokonamy tego oferując im pełne portfolio naszych usług chmurowych i pomagając w rozwoju biznesu w Chinach i w Azji” – mówi Toni Cheng, Dyrektor Generalny Alibaba Cloud w regionie Niemiec i Europy Środkowo-Wschodniej. Warto dodać, że według analityków Gartnera firma Alibaba Cloud jest dziś jednym z trzech największych na świecie dostawców usług typu. Jest to też największy dostawca usług chmury publicznej w Chinach.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *