PracaBranżaRynek

Accenture Advanced Technology Center szuka pracowników w Katowicach

Accenture oferująca globalnie usługi i rozwiązania z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii oraz operacji biznesowych otworzyła biuro w Katowicach. Jest to kolejne polskie miasto po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Łodzi, w którym posiada ona swój oddział. Pracownicy zatrudnieni w katowickim oddziale Advanced Technology Center to przede wszystkim eksperci, którzy zajmują się tematami technologicznymi. Docelowo planowane jest zatrudnienie kilkuset osób, w tej chwili jest ich ponad 100.

Accenture Advanced Technology Center szuka pracowników w KatowicachDo Accenture Advanced Technology Center poszukiwane są osoby specjalizujące się w obszarze rozwoju oprogramowania z umiejętnościami z zakresu języków JAVA, PHP, .NET, SAP oraz SQL . Jednak, co ważne, firma jest otwarta na zatrudnianie nie tylko doświadczonych pracowników, ale też na pozyskiwanie i rozwój młodych talentów.

Firma Accenture jest obecna w Polsce od 1990 roku. Przez te lata otworzyła 7 lokalnych biur, w których pracuje łącznie ponad 5000 osób. Polski oddział Accenture to część globalnej firmy, obsługującej klientów w 120 krajach, dla których pracuje łącznie ponad 440 000 specjalistów.

Polska gospodarka, a w szczególności rynek innowacyjnych rozwiązań technologicznych, w których specjalizuje się Accenture, rozwija się w ostatnich latach bardzo prężnie. Jest to niewątpliwie jeden z kluczowych powodów, dla których zdecydowaliśmy się otwierać biura Advanced Technology Center w kolejnych miastach i powiększać nasz zespół. Nie bez znaczenia jest też dostęp do znakomitych, bardzo zdolnych specjalistów, którzy tworzą rozwiązania nie tylko na potrzeby firm działających w Polsce, ale także dla naszych klientów zagranicznych” – komentuje Jarosław Kroc, prezes Accenture w Polsce.

Przeczytaj również
Polskie spółki IT w prestiżowym rankingu Financial Times

Accenture Advanced Technology Center szuka pracowników w KatowicachNa pojawienie się Accenture w Katowicach miało wpływ kilka czynników. Kluczowym elementem było wysokie uprzemysłowienie Górnego Śląska, a jednocześnie transformacja przedsiębiorstw, sięgających po coraz bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Stwarza to zapotrzebowanie ze strony lokalnego biznesu na usługi, jakie świadczy Accenture. Nie bez znaczenia jest też świetnie rozwinięta infrastruktura, dostępność trzech lotnisk: w Katowicach, Krakowie i Ostrawie, umożliwiających planowanie spotkań biznesowych w całej Europie. W regionie są organizowane liczne wydarzenia biznesowe, pozwalające efektywnie budować wizerunek firmy wśród klientów. Dużą zachętą dla Accenture była też bardzo dobra współpraca z władzami miasta, które aktywnie starały się przyciągnąć do Katowic kolejnego dużego pracodawcę.

Wybór Śląska na zlokalizowanie centrum technologicznego Accenture był dla nas naturalną decyzją. Dostrzegamy bardzo duży potencjał i zdolności tego regionu, olbrzymią liczbę talentów dostępnych na rynku pracy, licznych studentów, których chcemy zainteresować rozwojem zawodowym w naszej firmie. Budujemy i rozwijamy relacje z kluczowymi uczelniami wyższymi na Śląsku i z władzami miast. Wielkim plusem tej lokalizacji jest dla nas możliwość zachęcenia do aplikowania nie tylko osób z Katowic, ale też z innych miast regionu – np. Zabrza, Rudy Śląskiej, Bytomia, Gliwic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Bielska-Białej. Już teraz, po kilku miesiącach działania, widzimy, że była to bardzo dobra decyzja – pracuje się tutaj doskonale” – wyjaśnia Witold Rogowski, dyrektor zarządzający Accenture Advanced Technology Center Poland.

Accenture Advanced Technology Center szuka pracowników w Katowicach
Katowicki oddział rozpoczął swoją działalność w lipcu 2017 roku w tymczasowej lokalizacji. Od tego czasu powstawało docelowe biuro, w którym w przyszłości może pracować nawet kilkaset osób. W czerwcu 2018 firma przeprowadziła się do nowej siedziby, mieszczącej się w Silesia Business Park. Nowa siedziba Accenture jest dla firmy o tyle istotna, że otwiera możliwość zintensyfikowania prowadzonych rekrutacji i dynamicznej rozbudowy zespołu.

Przeczytaj również
Fujitsu poszukuje specjalistów IT w Polsce
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *