SprzętBranża ITRynek

Acer Swift 3 oraz Aspire 3 – nowe laptopy z procesorami AMD

Nowe konfiguracje Acer Swift 3 oraz Aspire 3 charakteryzuje między innymi zwiększona wydajność oraz bardziej wytrzymała bateria. W obu modelach zastosowano procesory AMD – w tym Ryzen najnowszej serii 4000 – wykorzystujące mikroarchitekturę ZEN2. Model Swift 3 jest już dostępny w sprzedaży w Polsce, a Aspire 3 dołączy do niego na początku czerwca.

Acer Swift 3 oraz Aspire 3 – nowe laptopy z procesorami AMD

Procesory AMD Ryzen 4000 wyróżnia znaczny wzrost wydajności względem wcześniejszych konstrukcji – Ryzen 2000 oraz 3000. We wspomnianym układzie znalazły się między innymi rdzenie ZEN 2, które sprawdziły się w desktopowych procesorach Ryzen 3000. Konstrukcja została także wyposażona w zintegrowaną grafikę, bazującą na zoptymalizowanej architekturze Vega. Nowe jednostki obliczeniowe (CU) są o ponad 50% wydajniejsze od wcześniejszych – wskazują przedstawiciele producenta, dodając, że za dobre osiągi odpowiada nie tylko współpraca z lepszym procesorem, ale także usprawnienia stanów energetycznych oraz optymalizacja sterowników. Dzięki zastosowaniu 7-nanometrowej litografii, wprowadzeniu udoskonaleń w budowie konstrukcji oraz zwiększeniu współczynnika IPC, dwukrotnie zwiększono także efektywność energetyczną względem poprzednich modeli Ryzen 3000. Procesory Ryzen serii 4000 będą stosowane w laptopach z serii Acer Swift 3, inne konstrukcje od AMD znajdą się natomiast w ultrabookach Acer Aspire 3.

Wydajny i mobilny Acer Swift 3

Obudowa Acer Swift 3 w nowej konfiguracji wykonana została z aluminium i ma zaledwie 18 mm grubości, co przekłada się na wagę 1,2 kg. Z kolei smukła ramka wokół ekranu zapewnia większy obszar wyświetlania obrazu o rozdzielczości Full HD. Dzięki technologii Acer Color Intelligence, jasność i nasycenie kolorów można zoptymalizować samodzielnie. Jak wskazują specjaliści, mocnym punktem nowych APU od AMD są także zintegrowane układy graficzne Radeon Graphics. Szczególnie warta uwagi jest konstrukcja z Ryzen 4700U. Laptop może pracować bez ładowania do 11 godzin – wyposażony jest także w technologię Fast Charge.  W połączeniu z obsługą Wi-Fi 6 (802.11ax) i platformy 4G LTE, nowy Acer Swift 3 ma być dobrym wyborem nie tylko przeznaczonym do pracy biurowej, ale także do zadań wymagających mobilności, uważają przedstawiciele producenta. Model ten dostępny jest już na polskim rynku od połowy maja.

Przeczytaj również
Poznaliśmy zwycięzców 4. edycji konkursu IT Manager of Tomorrow Awards

Acer Swift 3 oraz Aspire 3 – nowe laptopy z procesorami AMD

Acer Aspire 3 – uniwersalny i niedrogi

Laptopy z linii Aspire są, jak wskazuje producent, przeznaczone głównie dla osób, które poszukują laptopa do codziennej aktywności (przeglądania internetu, odtwarzania multimediów) lub pracy, a jednocześnie nie chcą nadmiernie obciążać swojego budżetu. Urządzenia Acer Aspire 3 na początku czerwca trafią na rynek w wielu wariantach obejmujących procesory Ryzen serii 3000. I tak, w jednym z nich znajdziemy choćby R5 3500U, ekran IPS i dysk SSD PCIe o pojemności 512 GB. Użytkownik będzie mógł wykorzystać możliwości Wi-Fi 5 (802.11ac) i Bluetooth 5.0, a także porty: USB 2.0, 2x USB 3.2 Gen 1, złącze audio, wyjście HDMI i złącze sieciowe RJ45, wskazują specjaliści.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *