StartupySztuczna inteligencjaRynek

Amazon zatrudnił część zespołu Adept AI Labs, aby wzmocnić rozwój AGI

Chodzi oczywiście o sztuczną inteligencję ogólną (z ang. General Artificial Intelligence – AGI), zaawansowaną wersję AI, która może myśleć jak człowiek. Jak poinformował Bloomberg, do zespołu AGI Amazona, dołączy David Luan, współzałożyciel i były dyrektor generalny Adept AI Labs, czterech członków kierownictwa tego startupu oraz nieokreślona liczba innych jego członków. 

Amazon zatrudnił część zespołu Adept AI Labs, aby wzmocnić rozwój AGI

Zespół AGI, kierowany przez Rohita Prasada, zapłaci Adept opłatę licencyjną za technologię rozwijającą agentów lub narzędzia AI, które mogą wykonywać zadania autonomicznie. Ma to pomóc Amazonowi w tworzeniu produktów, które mogą zautomatyzować przepływy pracy nad oprogramowaniem.

Według Reutersa, Amazon inwestuje w przygotowanie dużego modelu wielojęzycznego, który będzie w stanie konkurować z czołowymi modelami OpenAI i Alphabet.

Przedstawiciele obu firm odmówili ujawnienia warunków finansowych współpracy, a Amazon podania dokładnej liczby zatrudnionych pracowników Adept. Wskazano natomiast, że David Luan będzie podlegał Rohitowi Prasadowi jako lider zespołu autonomii AGI i automatyzacji.

Z pozostałym personelem startup będzie nadal działał oddzielnie, koncentrując się na pracy produktowej.

W marcu 2023 roku, startup Adept zebrał 350 mln dolarów od inwestorów takich jak General Catalyst czy Spark Capital.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *