Zmiany kadrowe

Arkadiusz Sikora nowym Country Managerem w VMware Polska

Wcześniej związany był on z Diebold Nixdorf, Oracle Polska i SAP Polska. Arkadiusz Sikora będzie odpowiedziany za rozwój polskiego oddziału firmy w zakresie sprzedaży rozwijającego się portfolio usług multi-cloud, wirtualizacji sieci, bezpieczeństwa czy rozwiązań do budowy cyfrowych miejsc pracy.

Arkadiusz Sikora nowym Country Managerem w VMware Polska

Arkadiusz Sikora z branżą IT związany jest od ponad 10 lat. Do VMware Polska przeszedł z Diebold Nixdorf, gdzie jako dyrektor programowy był odpowiedzialny za stworzenie globalnej platformy automatyzującej proces tworzenia ofert handlowych. Wcześniej związany był z Oracle Polska, gdzie pełnił funkcję dyrektora sprzedaży aplikacji. W latach 2013-2015 pracował w firmie Consafe Logistics, gdzie piastował stanowisko prezesa zarządu. Przez większą część swojej kariery zawodowej związany był z SAP, gdzie pełnił m.in. funkcje dyrektora ds. sprzedaży rozwiązań dziedzinowych SAP na region Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) czy dyrektora ds. operacyjnych SAP na Europę Środkowo-Wschodnią.

Jest nam bardzo miło powitać Arkadiusza Sikorę na stanowisku Country Managera dla Polski. Jego bogate branżowe doświadczenie na pewno wzmocni silną już pozycję polskiego zespołu VMware” – mówi Luigi Freguia, wiceprezes VMware w Europie Centralnej. “Chcemy dalej z sukcesami przeprowadzać polskie organizacje przez proces cyfrowej transformacji. W tym celu musimy dać naszym klientom i partnerom jak najwięcej możliwości rozwoju w epoce chmur, mobilności oraz innowacji z pogranicza IoT, Sztucznej Inteligencji czy Edge Computingu z wykorzystaniem rozwiązań VMware. Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu Arkadiusza zdobędą one zaufanie coraz większej liczby polskich klientów” – dodaje.

Nadszedł czas, kiedy to użytkownicy, a nie działy IT, zaczną decydować, jak i gdzie będą korzystać ze swoich programów, aplikacji oraz urządzeń. Do tego wszyscy żyjemy w niezwykłych czasach, gdy na naszych oczach technologie mobilne, chmurowe, sztuczna inteligencja czy Internet Rzeczy przeobrażają współczesny biznes. Właśnie teraz dzieje się jutro, a VMware to firma, która to jutro zamienia w dzień dzisiejszy i cieszę się, że będę częścią tego niezwykłego lotu w przyszłość” – mówi Arkadiusz Sikora.

Arkadiusz Sikora jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Northumbria w Newcastle a wiedzę techniczną wzbogacił o aspekty zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu w Illinois.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *