Cloud computingRynek

Asseco Poland powołało nową spółkę Asseco Cloud, która zajmie się rozwijaniem usług chmurowych

Firma Asseco Cloud, która oficjalnie rozpoczęła działalność operacyjną 1 września tego roku, wspiera klientów w projektowaniu, wdrażaniu i obsłudze rozwiązań chmurowych. Spółka powstała przez połączenie kilku jednostek organizacyjnych funkcjonujących w ramach Grupy Asseco. Jak informują jej przedstawiciele, Asseco Cloud realizuje wdrożenia oparte o rozwiązania własne i wiodących dostawców chmury, daje pełne wsparcie od projektu po implementację, a także dostarcza wiedzę ekspercką. Strategicznym celem nowego podmiotu jest także podnoszenie bezpieczeństwa dostarczanych rozwiązań IT.

Asseco Poland powołało nową spółkę Asseco Cloud, która zajmie się rozwijaniem usług chmurowych

Nowo powołana spółka koncentruje więc strategiczne zasoby i kompetencje Grupy Asseco w obszarze cloud computingu. Wykorzystuje własne zasoby, centra danych i infrastrukturę informatyczną, by dostarczać klientom optymalne usługi chmurowe.

“Asseco Cloud to nasza odpowiedź na olbrzymie zapotrzebowanie gospodarki na usługi chmurowe. Do tej pory usługi cloud computingu świadczyliśmy głównie poprzez spółkę Asseco Data Systems. Teraz koncentrujemy nasze doświadczenie i kompetencje w ramach nowego, wyspecjalizowanego podmiotu. Chcemy być dla naszych klientów profesjonalnym doradcą w projektowaniu optymalnej architektury chmurowej, a następnie najlepsze rozwiązanie dostarczyć, wdrożyć i obsługiwać. W pierwszym kroku koncentrujemy się na rynku polskim, ale już teraz myślimy o europejskiej chmurze Asseco” – skomentował Andrzej Dopierała, prezes zarządu Asseco Data Systems, wiceprezes Asseco Poland

Według prognoz, wartość światowego rynku chmury wzrośnie do 2027 roku do 937 mld dolarów. Zwiększać się będzie również udział globalnych wydatków IT na cloud computing. Już dziś organizacje przeznaczają na chmurę ⅓ swoich inwestycji w IT. I tak, wydatki na chmurę publiczną wzrosną do około 304,9 miliardów dolarów, czyli w tempie 18%.

“Widzimy wielkie zapotrzebowanie klientów na usługi chmurowe w modelu hybrydowym. Dysponując potencjałem w postaci własnych centrów danych, infrastruktury informatycznej oraz wysokiej klasy kompetencji chcemy dostarczać naszym klientom najlepsze rozwiązania chmurowe. Nasza oferta obejmuje usługi oparte o chmurę prywatną preferowaną przez klientów z sektora publicznego lub sektorów regulowanych oraz rozwiązania w modelu multicloud, realizowane w oparciu o chmurę publiczną dostawców globalnych” – podsumował Lech Szczuka, prezes zarządu Asseco Cloud.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *