Rynek

Avanade, wspólna spółka Accenture i Microsoft, rozwinie działalność w Polsce

Warszawski oddział Avanade zapewni m.in. wsparcie dla organizacji zainteresowanych wykorzystaniem rozwiązań Microsoft w kontekście projektów cyfrowej transformacji biznesu. W ciągu najbliższych trzech lat pracę w nowym biurze znajdzie 500 osób. Do tej pory Avanade dysponowało oddziałami w Krakowie i Wrocławiu, które koncentrowały się jednak na obsłudze klientów międzynarodowych.

Avanade, wspólna spółka Accenture i Microsoft, rozwinie działalność w Polsce

Firma Avanade rozpoczęła działalność operacyjną na polskim rynku w maju 2021 roku. Wówczas powstały centra innowacyjności w Krakowie i Wrocławiu. W odróżnieniu od nich, warszawskie biuro Avanade będzie jednak skoncentrowane przede wszystkim na obsłudze lokalnych klientów z Polski. I tak, wedle zapowiedzi strategia działalności Avanade na rynku polskim będzie koncentrować się wokół wsparcia polskich organizacji z sektora prywatnego i publicznego w zakresie inicjatyw mających na celu “maksymalizację efektywności operacyjnej poprzez oferowanie im rozwiązań z zakresu digitalizacji miejsca pracy, analityki danych i sztucznej inteligencji (AI) oraz migracji do chmury”. Efektem projektów realizowanych przy zaangażowaniu Avanade ma być zapewnienie unikalnych doświadczeń klientom tych organizacji. “Polska odzyskuje siły po globalnej pandemii szybciej niż wiele innych krajów europejskich, dlatego jest to dla Avanade idealny moment na wejście na ten rynek. Postrzeganie Polski jako dynamicznego ośrodka technologicznego w Europie wciąż się umacnia” – podkreśla Emiliano Rantucci, Regionalny Dyrektor Generalny Avanade na region Europy Środkowej, Włoch i Grecji.

Działalnością Avanade na polskim rynku od września br. kieruje Bartłomiej Antczak, związany do niedawna z firmą Betacom, gdzie pełnił m.in. funkcję dyrektora generalnego. Wcześniej Bartłomiej Antczak zajmował m.in. stanowiska kierownicze w firmach, takich jak: Young Digital Planet oraz Asseco Business Solutions. “Widzimy ogromne szanse, by pomóc organizacjom wykorzystać nowe technologie, w tym AI i chmurę obliczeniową, a także zwiększyć zainteresowanie rynku aplikacjami biznesowymi, ERP i transformacją aplikacji w oparciu o architekturę chmurową” – zapowiada Bartłomiej Antczak.

W podobnym tonie wypowiadają się też przedstawiciele firm Accenture oraz Microsoft. “Polska staje się coraz ważniejszym punktem na technologicznej mapie Europy i świata, a jednocześnie nadal ma przed sobą ogromny potencjał. Rozwój Avanade i otwarcie biura w Warszawie jest kolejnym dowodem, który to potwierdza. Dzięki zbudowaniu silnego zespołu ekspertów, odpowiedniemu know-how oraz sprawdzonemu ekosystemowi, wspólnie z Microsoft i Avanade, pomożemy kolejnym firmom osiągnąć cele transformacji cyfrowej” – mówi Jarosław Kroc, dyrektor zarządzający Accenture w Polsce. “Dzięki wielkim talentom informatycznym, duchowi przedsiębiorczości i szybko przekształcającemu się sektorowi przedsiębiorstw Polska ma olbrzymi potencjał, aby stać się cyfrowym sercem Europy. Avanade z pewnością przyczyni się w najbliższym czasie do wzrostu innowacyjności i rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej. Cel jest jeden – dostarczanie innowacyjnych usług i rozwiązań dla firm na całym świecie. Teraz z pasji i wiedzy specjalistów Avanade będzie korzystać również Polska” – dodaje Mark Loughran, dyrektor Microsoft w Polsce.

Spółka Avanade została założona 21 lat temu, jako joint venture firmy Accenture i Microsoft. Dziś jest działającym w 26 krajach dostawcą usług cyfrowych i chmurowych, a także rozwiązań biznesowych opartych technologiach rozwijanych w ramach ekosystemu Microsoft. W skali świata zatrudnia ok. 50 tys. pracowników.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *