StartupyRynek

Bank BNP Paribas inwestuje w Envirly – platformę do mierzenia śladu węglowego

Oprócz Banku BNP Paribas w Envirly inwestują też dwa fundusze venture capital: Tangent Line VC i Aligo VC oraz czterech inwestorów prywatnych. Środki z inwestycji (6 mln zł) zostaną przeznaczone na rozwój technologii oraz powiększenie zespołu. Umowę inwestycyjną podpisano 24 listopada.

Bank BNP Paribas inwestuje w Envirly – platformę do mierzenia śladu węglowego

Wraz z wdrożeniem unijnej dyrektywy CSRD, począwszy od 2024 roku, kolejne kategorie przedsiębiorstw, już nie tylko te największe, będą musiały mierzyć swój ślad węglowy i uwzględniać go w sprawozdaniach rocznych. Bank BNP Paribas już od 2022 roku pomaga swoim klientom przygotować się do nowych wymogów, oferując możliwość skorzystania właśnie z narzędzia Envirly. Startup ten zwyciężył w Office Hours – autorskim, programie wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w Banku BNP Paribas. W 2023 roku rozpoczęto pilotażowy etap wdrożenia, którego celem jest dopasowanie narzędzia do potrzeb klientów banku oraz opracowanie przeznaczonej dla nich oferty.

“Mierzenie i ograniczanie śladu węglowego to nie tylko nasz obowiązek wobec środowiska i przyszłych pokoleń, ale także biznesowa konieczność. Podejmowane od lat działania regulacyjne mające na celu ograniczenie emisji CO2 sprawiają, że staje się ono coraz powszechniejszym obowiązkiem dla firm. Przekłada się na konkurencyjność biznesową, dalszy rozwój, ułatwia pozyskiwanie finansowania i wpływa na wizerunek przedsiębiorstw. Do niedawna dotyczyło to tylko największych firm, ale niebawem stanie się koniecznością także dla tych mniejszych, jeśli nie będą chciały wypaść z łańcuchów dostaw. Dlatego postrzegamy platformę Envirly, która umożliwia proste liczenie śladu węglowego nawet firmom, które nie wiedzą, jak się za to zabrać, za bardzo przyszłościowe przedsięwzięcie. Jako Bank Zielonych Zmian chętnie wspieramy jej rozwój” – skomentował Jarek Rot, dyrektor wykonawczy Obszaru Zrównoważonego Rozwoju w Bank BNP Paribas.

Przedstawiciele Envirly, nie kryją zadowolenia z faktu, że Bank BNP Paribas, podobnie jak pozostali inwestorzy uczestniczący w tej rundzie finansowania, okazali spółce zaufanie. “Udział w Office Hours i późniejsza możliwość współpracy z bankiem i jego klientami to dla nas szansa na dotarcie z platformą do nowych grup odbiorców, często do firm, które dopiero uczą się, jak istotne jest mierzenie śladu węglowego i zarządzanie ESG. Liczba takich podmiotów stale rośnie. Dlatego ogłoszona dziś inwestycja jest tak istotna – pozwoli nam bowiem na skokowy wzrost skali działania” – podsumował Mateusz Masiak, CEO Envirly.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *