Rynek

Bank BNP Paribas zmienia system bankowości elektronicznej z Pl@net na GOonline

Do 22 maja 2020 roku wszyscy klienci detaliczni Banku BNP Paribas będą korzystać już z GOonline – nowego systemu bankowości internetowej. Dotychczasowy system Pl@net zostanie wyłączony.

Bank BNP Paribas zmienia system bankowości elektronicznej z Pl@net na GOonline

GOonline to bankowość elektroniczna nowej generacji, uruchomiona przez BNP Paribas pod koniec lipca 2019 roku. Jak podkreślają przedstawiciele banku, została ona zaprojektowana z dbałością o wygodę użytkownika oraz z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. W GOonline użytkownicy mogą w łatwy i intuicyjny sposób znaleźć informacje, które były dostępne w poprzednim systemie, m.in. historię rachunku, a także stałych odbiorców i szablony płatności zdefiniowane w Pl@net.

“GOonline budowaliśmy w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne, stawiając na bezpieczeństwo, intuicyjność i przyjazny design. System jest też w pełni kompatybilny z aplikacją bankowości mobilnej GOmobile” – mówi Marcin Bodnar, dyrektor zarządzający pionu bankowości internetowej w Banku BNP Paribas. “Zależało nam, aby to narzędzie było jak najszybciej dostępne dla wszystkich naszych klientów. Od lipca 2019 roku trwa proces migracji użytkowników poprzedniej wersji bankowości internetowej Pl@net, który planujemy zakończyć właśnie 22 maja” – informuje.

Wszyscy klienci indywidulani Banku BNP Paribas posiadający dostęp do bankowości internetowej, od listopada 2019 roku, mogli zapoznawać się i korzystać z GOonline logując się przy użyciu tego samego loginu, co do systemu Pl@net. Z nowego rozwiązania korzystają także klienci Wealth Management.

Główne funkcjonalności nowego systemu

Nowa bankowość internetowa GOonline to, jak twierdzą przedstawiciele BNP Paribas, system pomyślany tak, aby użytkownik mógł w jak najmniejszej liczbie kroków wykonać potrzebne czynności. Pozwala choćby na szybki dostęp do najważniejszych produktów bankowych, które widoczne są od razu po zalogowaniu, a komunikat w bocznym panelu przypomni o dacie najbliższych płatności cyklicznych.

Bank wprowadził również wiele usprawnień na podstawie opinii użytkowników. I tak, w nowym systemie można wygodnie zlecać przelewy, sprawdzić wysokość i termin spłaty najbliższej raty kredytu, aktywować kartę, zmienić PIN, modyfikować limity płatności kartą, a także bez wizyty w oddziale zmienić swoje dane adresowe. W nowej bankowości internetowej można również skorzystać z dodatkowych udogodnień, jak np. rozłożenie na raty spłaty karty kredytowej czy poprzez czat bezpośrednio skontaktować się z doradcą, podsumowują główne funkcjonalności nowego systemu eksperci banku.

Jak zapewniają przedstawiciele BNP Paribas, wyłączenie starego systemu nie będzie miało żadnego wpływu na użytkowanie aplikacji mobilnej GOmobile. Informują jednocześnie, iż nowy system nie ma połączenia z BiznesPl@net, do którego osoby korzystające z rachunku firmowego będą logować się odrębnie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *