PracaRynek

Bayer rozwija Digital Hub w Warszawie, w planach zatrudnienie 400 specjalistów IT

Do 2022 roku firma Bayer planuje zatrudnić 400 specjalistów IT w swym warszawskim Digital Hubie. Poszukiwani są zwłaszcza pracownicy z doświadczeniem programistycznym, zajmujący się analizą danych, sztuczną inteligencją oraz uczeniem maszynowym. Aby pozyskać takich specjalistów, spółka zdecydowała się wykorzystać rekomendacje i otwarty konkurs networkingowy z atrakcyjnymi warunkami finansowymi.

Bayer rozwija Digital Hub w Warszawie, w planach zatrudnienie 400 specjalistów IT

Digital Hub, uruchomiony w lipcu 2021 roku i zlokalizowany w warszawskim biurze firmy, to najnowsza inwestycja firmy Bayer w Polsce. Centrum koncentruje się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań cyfrowych do zastosowań globalnych, w pierwszym etapie – dla rolnictwa.

“Szukamy specjalistów IT z doświadczeniem programistycznym, zajmujących się analizą danych, sztuczną inteligencją oraz uczeniem maszynowym” – mówi Bogusław Tobiasz, dyrektor Digital Hubu. “Stwarzamy szanse pracy przy projektach globalnych – z zespołami IT w Niemczech, USA i innych krajach. Oferujemy możliwości rozwoju w różnych obszarach: rozwiązań dla rolnictwa, zdrowia czy wsparcia biznesu. Cenimy różnorodność i jesteśmy elastyczni – pracownicy mogą przez większość czasu pracować z dowolnego miejsca w Polsce” – dodaje.

Aby przyciągnąć specjalistów IT, Bayer podejmuje wiele różnorodnych działań. Jednym z nich jest wspomniany już networkingowy konkurs, w ramach którego za zakończoną sukcesem rekrutację na stanowisko specjalisty, osoba rekomendująca otrzyma 2 500 zł, wypłacane po pierwszych trzech miesiącach pracy osoby poleconej. Skuteczna rekomendacja osoby na wyższe stanowisko wiąże się z kolei z wynagrodzeniem 4 500 zł. W wypadku trzech poleceń, które zakończą się sukcesem, rekomendujący uzyska natomiast 10 000 zł. Lista dostępnych stanowisk z możliwością przesłania rekomendacji, a także regulamin dostępne są na tej stronie.

“Konkursy networkingowe od lat skutecznie wspierają pozyskiwanie pracowników w firmie Bayer, dlatego postanowiliśmy wykorzystać je w najnowszym projekcie rekrutacyjnym do Digital Hubu. Dzięki tej i innym inicjatywom planujemy do końca roku zatrudnić w tej jednostce 80 pracowników” – stwierdził Łukasz Olejniczak, HR Business Partner Digital Hub.

Obok konkursu firma organizuje otwarte spotkania typu Meetups, które są szansa na poznanie praktyków i specjalistów zaawansowanych technologii cyfrowych oraz wirtualne Hackathony – ich uczestnicy rozwiązują realne wyzwania biznesowe.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *