Zmiany kadrowe

Borys Stokalski i Jacek Królik odkupią CT Partners od Asseco Poland

Takie przynajmniej dochodzą do nas informacje. „W związku z akwizycją Infovide-Matrix od samego początku prowadziliśmy rozmowy na temat przyszłości CT Partners z grupą menedżerów, związanych ze spółką oraz zainteresowanych jej zakupem i dalszym rozwojem. Nie planowaliśmy bowiem utrzymywać w strukturze Grupy osobnej spółki, zajmującej się consultingiem” – komentują przedstawiciele Asseco Poland.

Borys Stokalski i Jacek Królik odkupią CT Partners od Asseco Poland
Borys Stokalski

Jak wspominają przedstawiciele Asseco Poland, prowadzone rozmowy są na etapie bardzo zaawansowanym. „Chcielibyśmy do końca lipca br. je sfinalizować” – mówią. Do czasu podpisania umowy Asseco nie chce ujawniać spodziewanej kwoty transakcji.

Borys Stokalski i Jacek Królik są współtwórcami Infovide-Matrix. We wrześniu 2015 roku Asseco Poland ogłosiło wezwanie na zakup akcji tej firmy. Wartość transakcji wyceniana była na 75 mln zł. W listopadzie ubiegłego roku Paweł Piwowar zastąpił zaś Borysa Stokalskiego na stanowisku prezesa zarządu Infovide-Matrix. Obecnie planowane jest włączenie jej w struktury Asseco Poland.

Wraz z Infovide-Matrix Asseco Poland przejęło jednak jeszcze dwie spółki z Grupy Infovide-Matrix – CT Partners i Dahlia Matic. Pierwsza ma właśnie zostać sprzedana, druga zaś – zgodnie z zapowiedziami Adama Górala – pozostać ma niezależna.

Do Dahlia Matic przekazany zostanie także Pion Przedsiębiorstw (wdrożenia systemów SAP, Oracle i Microsoft) Asseco Poland. Przejmie też ona projekty SAP realizowane dotąd przez Infovide-Matrix.

Jak zapowiada Adam Góral, prezes Asseco Poland, na koniec roku 2016 w Polsce będą cztery, główne spółki w Grupie: Asseco Poland (sprzedaż oprogramowania własnego), Asseco Business Solutions (ERP i SFA), Asseco Data Systems (integracja) i Dahlia Matic (konsulting i wdrożenia).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *