SprzętRynek

CES 2022: Nowe laptopy w rodzinie Swift X od firmy Acer

Smukłe, lekkie i wydajne laptopy z rodziny Swift X to jedne z nowości które – podczas trwających w Las Vegas targów technologicznych CES 2022 – zaprezentowała firma Acer. W ofercie producenta pojawią się także nowe komputery stacjonarne Aspire C27 i C24 All-in-One (AIO). Premierowe urządzenia wyposażone będą w najnowsze procesory Intel Core 12. generacji.

CES 2022: Nowe laptopy w rodzinie Swift X od firmy Acer
Źródło: Acer

Jak informują przedstawiciele Acer, 14-calowy laptop Swift X (SFX14-51G), ważący 1,4 kg i charakteryzujący się smukłą aluminiową obudową o grubości 17,9 mm, korzysta z potencjału procesorów Intel Core 12. generacji (max. 14 rdzeni) i karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti. Wentylator, wlot powietrza w klawiaturze i podwójne ciepłowody rozpraszają ciepło generowane przez elementy wnętrza komputera, dzięki czemu urządzenie jest w stanie pracować z najwyższą wydajnością nawet przy sporym obciążeniu. Ponadto laptop będzie spełniać wymagania standardu Intel Evo w zakresie szybkości pracy, natychmiastowego wybudzania, czasu pracy na baterii, szybkiego ładowania i współpracy z innymi urządzeniami – zapewniają specjaliści.

Z kolei 16-calowy (SFX16-52G) będzie oferowany z procesorami Intel Core 12. o maksymalnie 14 rdzeniach (6 rdzeni P i 8 rdzeni E) oraz dedykowaną kartą graficzną Intel Arc. Dodatkowe dwa cale przestrzeni zajmuje superwydajny układ chłodzący, na który składają się dwa wentylatory, podwójne miedziane ciepłowody, klawiatura z wlotem powietrza oraz powiększony wylot u boku.

Oba modele korzystają z systemu Windows 11 i wyposażone są w ekran IPS o proporcjach 16:10 – 2240×1400 w przypadku modelu 14-calowego i 2560×1600 (WQXGA) w wypadku modelu 16-calowego. Oferują również 100% pokrycie gamy kolorów sRGB i jasność na poziomie do 400 nitów. Co więcej, zastosowana technologia Acer BluelightShield na znacznie poprawiać komfort obcowania z obrazem, a Acer ExaColor i Acer Color Intelligence czynić wyświetlane kolory jeszcze żywszymi.

Użytkownicy Acer Swift X mogą skorzystać z nawet 32 GB pamięci LPDDR5 i 2 TB pamięci masowej PCIe SSD, a technologia Intel Wi-Fi 6E (802.11ax) sprawia, że łączność z sieciami jest stabilna i szybka – zapewniają przedstawiciele producenta. Wśród dostępnych złącz znajdują się: dwa porty USB 3.2 Gen 1 Type-C z obsługą standardu Thunderbolt 4 (do 40 GB [4]), dwa porty USB 3.2 Type-A, złącze HDMI 2.0 oraz czytnik linii papilarnych ułatwiający logowanie do systemu za pomocą Windows Hello. W obydwu modelach znajdziemy przednią kamerę FHD MIPI korzystającą z rozwiązania Acer Temporal Noise Reduction (TNR) m.in. redukującego szumy i zapewniającego wysoką jakość obrazu.

Acer Aspire C27 i C24 – domowa stacja robocza all-in-one

Kolejna nowość, komputery All-In-One (AIO) Aspire C27 (27 cali, C27-1751) i C24 (24 cale, C24-1750) również oferowane są z systemem Windows 11 oraz z najnowszym procesorem Intel Core i7 do 12. generacji, kartą graficzną NVIDIA GeForce MX550, a do tego zapewniają użytkownikowi 64 GB pamięci RAM DDR4 oraz dysk SSD o pojemności 512 GB i dysk HDD o pojemności 1 TB. W parze z tym zapleczem sprzętowym idzie też szereg opcji, takich jak standard Wi-Fi 6E, technologia Bluetooth 5.2 czy standard Thunderbolt 4, zapewniający dwukierunkową przepustowość na poziomie 40 Gb/s.

CES 2022: Nowe laptopy w rodzinie Swift X od firmy Acer
Źródło: Acer

Model Aspire C27 wyposażono w kamerę internetową FHD 1080p oraz dwa mikrofony stereo umożliwiające prowadzenie wideokonferencji w warunkach wysokiej jakości dźwięku. Kamerę można również przechylać (od -5 do 25°), co daje użytkownikowi możliwość ustawienia jej jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy tak, aby kadr skupiał się w pożądanym przez użytkownika miejscu.

Jak zastrzega producent, parametry techniczne, ceny i dostępność tych produktów mogą różnić się w zależności od regionu. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie www.acer.com

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *