CDOArchitektura ITProgramowanieRynekPolecane tematy

Cisco zapowiada nowe inicjatywy dla inżynierów, developerów i partnerów

Nowe programy deweloperskie i szkolenia mają ułatwić realizacje projektów opartych na koncepcji intuicyjnej sieci informatycznej. Nowości oficjalnie zapowiedziano podczas tegorocznej konferencji Cisco Live. Założenia Cisco Intuitive Network ogłoszono w połowie czerwca.

Cisco zapowiada nowe inicjatywy dla inżynierów, developerów i partnerów

Koncepcja intuicyjnej sieci Cisco opiera się na szerokim wykorzystaniu narzędzi do analizy funkcjonowania oraz automatyzacji zarządzania infrastrukturą sieciową. Takie podejście ma stanowić odpowiedź na potrzeby osób odpowiedzialnych za działanie sieci złożonych z tysięcy lub milionów mniej lub bardziej autonomicznych urządzeń. Przedstawiciele Cisco podkreślają, że w obliczu rosnącej skali wykorzystania infrastruktury sieciowej – wynikającej m.in. w rosnącej ilości urządzeń mobilnych oraz popularyzacji koncepcji Internetu Rzeczy – firmy opierające funkcjonowanie sieci na tradycyjnych procesach IT nie będą w stanie w sposób efektywny koordynować funkcjonowania środowisk IT.

Zapowiadane podczas konferencji Cisco Live programy deweloperskie i szkolenia mają zaś ułatwić wykorzystanie nowych rozwiązań na szeroką skalę – zarówno przez inżynierów sieciowych, administratorów, jak również przez twórców aplikacji sieciowych i partnerów Cisco.

Zdaniem specjalistów, w miarę wzrostu znaczenia biznesowego sprawnie działającej infrastruktury IT niezbędne staną się zintegrowane systemy sieciowe zdolne do adaptacji pod kątem potrzeb organizacji, a także automatyzacji i optymalizacji funkcjonowania sieci przy zachowaniu maksymalnego poziomu jej bezpieczeństwa. „Cisco oferuje intuicyjny system, który automatyzuje brzeg sieci, działając na bazie wbudowanych mechanizmów uczenia maszynowego i analitycznych. Sieć, która rozpoznaje intencje oznacza zmianę paradygmatu działania naszej branży i zupełnie nową erę rozwiązań sieciowych” – podkreśla Scott Harrell, wiceprezes Cisco ds. zarządzania korporacyjnymi produktami sieciowymi. Implementacja koncepcji intuicyjnej sieci Cisco ma być jedną z największych innowacji w historii rozwiązań sieciowych. Według zapowiedzi w ramach programu pilotażowego z nowej generacji rozwiązań sieciowych Cisco korzysta już 75 firm z całego świata. Jedną z nich jest firma Wipro.

Przeczytaj również
Opontia rozpoczyna działalność w Polsce - na krajowe e-sklepy chce wydać ponad 100 mln zł

Zapowiadane podczas konferencji Cisco Live programy deweloperskie i szkolenia mają zaś ułatwić wykorzystanie nowych rozwiązań na szeroką skalę – zarówno przez inżynierów sieciowych, administratorów, jak również przez twórców aplikacji sieciowych i partnerów Cisco. I tak, w ramach wsparcia dla specjalistów ds. sieci jesienią uruchomione zostaną nowe programu szkoleniowe i certyfikacyjne m.in. w obszarze programowalnej infrastruktury sieciowej. Developerom Cisco zaoferuje natomiast nowe rozwiązania programistyczne ułatwiające integrację warstwy aplikacyjnej z nowej generacji technologiami sieciowymi. Ich wykorzystanie ma umożliwić m.in. ściślejszą integrację warstwy sieciowej i oprogramowania.

Według zapowiedzi, w przypadku partnerów Cisco przeorientowanie modelu sieci w kierunku skupienia na warstwie programowej spowoduje konieczność rozszerzenia dotychczasowych praktyk wdrożeniowych oraz rozwoju kompetencji. Przedstawiciele Cisco zapowiadają nowe programy partnerskie i rozwiązania IT, które będą wspierać tego typu ewolucję modelu biznesowych u partnerów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *