Rynek

Citrix i Google rozszerzają strategiczne partnerstwo

Na mocy porozumienia w ramach środowiska Google Cloud Platform dostępne będzie m.in. rozwiązanie Citrix Workspace Service. Zapowiedziano też integrację wybranych usług obu firm.

Citrix i Google rozszerzają strategiczne partnerstwo

Według zapowiedzi przedstawicieli obu firm współpraca ma na celu m.in. wzmocnienie oferty usług pozwalających na dostarczanie aplikacji i kompletnych środowisk stacji roboczych w modelu chmury obliczeniowej przy zachowaniu szczególnego nacisku na zapewnienie bezpieczeństwa systemów końcowych. Integracja wybranych rozwiązań ma stanowić odpowiedź na oczekiwania użytkowników korporacyjnych, którzy – chcąc spełnić dynamicznie zmieniające się wymagania biznesowe – coraz częściej decydują się na wykorzystanie rozwiązań oferowanych w środowiskach chmury publicznej i hybrydowej.

I tak, w ramach rozszerzonej współpracy firmy Citrix i Goole zapowiadane jest udostępnienie w ramach środowiska Google Cloud Platform rozwiązań do zarządzania bezpiecznymi obszarami roboczymi Citrix Workspace Service. W ramach platformy Google Cloud dostępne jest też wspierające równoważenie obciążeń w środowiskach kontenerowych rozwiązanie Citrix NetScaler CPX.

Zapowiedziano również integrację rozwiązania Citrix ShareFile z pakietem Google G Suite. Dzięki temu możliwe ma być m.in. tworzenie korzystanie przestrzeni roboczych przez usługę Gmail, a także wykorzystanie usług Google Drive na potrzeby bezpiecznego współdzielenia plików w środowiskach korporacyjnych. Z oficjalnych informacji wynika też, że zespoły rozwojowe obu firm współpracują nad dalszą optymalizacją obsługi rozwiązania XenApp z poziomu urządzeń opartych na systemie operacyjnym Chrome OS i w zastosowaniach biznesowych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.