Rynek

Citrix i Google rozszerzają strategiczne partnerstwo

Na mocy porozumienia w ramach środowiska Google Cloud Platform dostępne będzie m.in. rozwiązanie Citrix Workspace Service. Zapowiedziano też integrację wybranych usług obu firm.

Według zapowiedzi przedstawicieli obu firm współpraca ma na celu m.in. wzmocnienie oferty usług pozwalających na dostarczanie aplikacji i kompletnych środowisk stacji roboczych w modelu chmury obliczeniowej przy zachowaniu szczególnego nacisku na zapewnienie bezpieczeństwa systemów końcowych. Integracja wybranych rozwiązań ma stanowić odpowiedź na oczekiwania użytkowników korporacyjnych, którzy – chcąc spełnić dynamicznie zmieniające się wymagania biznesowe – coraz częściej decydują się na wykorzystanie rozwiązań oferowanych w środowiskach chmury publicznej i hybrydowej.

I tak, w ramach rozszerzonej współpracy firmy Citrix i Goole zapowiadane jest udostępnienie w ramach środowiska Google Cloud Platform rozwiązań do zarządzania bezpiecznymi obszarami roboczymi Citrix Workspace Service. W ramach platformy Google Cloud dostępne jest też wspierające równoważenie obciążeń w środowiskach kontenerowych rozwiązanie Citrix NetScaler CPX.

Zapowiedziano również integrację rozwiązania Citrix ShareFile z pakietem Google G Suite. Dzięki temu możliwe ma być m.in. tworzenie korzystanie przestrzeni roboczych przez usługę Gmail, a także wykorzystanie usług Google Drive na potrzeby bezpiecznego współdzielenia plików w środowiskach korporacyjnych. Z oficjalnych informacji wynika też, że zespoły rozwojowe obu firm współpracują nad dalszą optymalizacją obsługi rozwiązania XenApp z poziomu urządzeń opartych na systemie operacyjnym Chrome OS i w zastosowaniach biznesowych.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *