Branża ITRynek

Commvault przejmuje Hedvig specjalizującego się w rozwiązaniach Software-Defined Storage

Łączna wartość transakcji to 225 mln USD. Według prognoz, analityków Gartnera, do roku 2023, wykorzystanie pamięci SDS stanie się dominującą metodą budowania infrastruktury pamięci masowej dla dostawców działających w chmurze.

Commvault przejmuje Hedvig specjalizującego się w rozwiązaniach Software-Defined Storage
Przejście do chmury i środowisk chmurowych wraz z natywnymi aplikacjami chmurowymi zapewnia firmom przewagę konkurencyjną bez względu na ich rozmiar. Jednocześnie przyspieszenie fragmentacji danych wpływa negatywnie na wyniki biznesowe. Ten szybki wzrost ilości danych, generowany z różnych źródeł, zarówno w środowiskach lokalnych, jak i w chmurze, stanowi poważne wyzwanie w zakresie zarządzania i bezpieczeństwa.

Zarządzanie danymi w wielu chmurach jest problemem trudnym do rozwiązania dla klientów, a jednocześnie mającym duże znaczenie. Przejęcie Hedvig to sprytne posunięcie strategiczne, które pozwala Commvault na wyróżnienie się i wzbogacenie swojej oferty, co poszerza grono potencjalnych klientów firmy. Uważamy, że zwiększy to możliwości rozwiązywania przez Commvault, coraz bardziej złożonych problemów przedsiębiorstw” – komentuje Crawford Del Prete, prezes IDC.

To przejęcie dowodzi, że Commvault jest liderem zmian na rynku zmierzających do połączenia obszarów zarządzania danymi i pamięci masowych” – powiedział Sanjay Mirchandani, prezes i dyrektor generalny Commvault. “Powiązanie innowacyjnych możliwości Software-Defined Storage oferowanych przez Hedvig z wiodącą w branży ochroną danych dostarczaną przez Commvault, skutecznie zmniejszy fragmentację przechowywania danych. Głęboko wierzymy, że dzięki temu, nasza oferta stanie się jeszcze bardziej konkurencyjna i zostawi konkurencję w tyle” – dodaje. Obecnie oprogramowanie Commvault zarządza ponad 600 PB danych w chmurze.

Z kolei Hedvig zapewnia znaczną wydajność działania, rozwiązuje problemy wynikające z regulacji  dotyczących danych, a także umożliwia natywne funkcje chmury hybrydowej i podejścia typu multicloud. Umożliwia dużą efektywność poprzez pełną konsolidację protokołów (przechowywanie bloków, plików i obiektów) na jednej platformie. „Platforma Hedvig, w całości oparta na oprogramowaniu, może obejmować wiele centrów danych w wielu obszarach geograficznych, w tym w różnych środowiskach chmurowych. To może być najbardziej kompleksowe rozwiązanie, jakie kiedykolwiek zostało wprowadzone w centrach danych i środowiskach chmury publicznej” – twierdzi Avinash Lakshman, dyrektor generalny Hedvig.

Firma Hedvig została założona w 2012 roku przez Avinasha Lakshmana, wynalazcę Apache Cassandry i jednego z wynalazców Amazon Dynamo. Transakcja zakupu zostanie sfinalizowana w III kwartale tego roku finansowego Commvault. Przyjmuje się, że transakcja przyczyni się do lekkiego obniżenia zysku na akcjach (EPS) w roku 2020 stosunku do obecnego roku fiskalnego.

Wierzymy, że konwergencja technologii wielochmurowej pamięci masowej i natywnych technologii chmurowych, w połączeniu z naszą wiodącą pozycją na rynku zarządzania danymi, przyspieszy przejście do nowoczesnych aplikacji opartych na kontenerach i mikrousługach. Commvault tym samym wyznaczy nowe standardy dla unifikacji pamięci masowej i zarządzania danymi” – podsumowuje Sanjay Mirchandani.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *