InfrastrukturaSprzęt

Dell EMC prezentuje najnowocześniejszą generację macierzy dyskowych PowerStore

Dell Technologie wprowadza na rynek nową pamięć masową Dell EMC PowerStore. Jest to nowoczesna platforma, zbudowana od podstaw i będąca pierwszym produktem storage powstałym po fuzji Dell i EMC. Dell EMC PowerStore łączy w sobie automatyzację i nowatorską architekturę oprogramowania.
Dell EMC prezentuje najnowocześniejszą generację macierzy dyskowych PowerStore

Dzięki PowerStore organizacje mogą skrócić czas podejmowania decyzji, przyspieszyć dostęp do danych oraz zwiększyć wydajność aplikacji. Co więcej, całe rozwiązanie opracowano z myślą o dostępności na poziomie 99,9999%. „Klienci informują nas o tym, że główną przeszkodą, która uniemożliwia im realizację inicjatyw związanych z transformacją cyfrową, jest ciągły dysonans pomiędzy wspieraniem coraz większej liczby zadań — od tradycyjnych aplikacji IT po analizę danych — a wysokimi kosztami, ograniczeniami i złożonością istniejącej infrastruktury IT” — wyjaśnia Dan Inbar, prezes i dyrektor generalny działu pamięci masowych Dell Technologies.

Dell EMC PowerStore upraszcza infrastrukturę IT dzięki obsłudze szerokiego zakresu tradycyjnych i nowoczesnych zadań — wraz ze zdolnością skalowania architektur w pionie i poziomie na potrzeby bloków, plików i woluminów VMware vVol. Platforma ta zapewnia także 7-krotnie większą szybkość i trzykrotnie krótszy czas reakcji w porównaniu z poprzednimi macierzami pamięci Dell EMC średniej klasy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu kompletnej konstrukcji NVMe oraz obsłudze Storage Class Memory jako pamięci trwałej realizowanej przez dwuportowe dyski SSD Intel Optane. “Klienci mogą ograniczyć koszty i pojemność rozwiązań IT dzięki stałej deduplikacji, kompresji i gwarantowanej redukcji danych w stosunku 4:1” – przekonują przedstawiciele Dell EMC.

Uczenie maszynowe i inteligentna automatyzacja pozwalają na szybsze udostępnianie aplikacji i usług przy zaangażowaniu czasu pracowników mniejszym nawet o 99%. Z kolei programowalna infrastruktura: upraszcza proces rozwoju aplikacji i skraca czas wdrażania z liczonego w dniach do liczonego w sekundach dzięki integracji z VMware oraz obsłudze czołowych systemów zarządzania i orkiestracji, w tym Kubernetes, Ansible i VMware vRealize Orchestrator.

Natomiast wbudowana funkcja uczenia maszynowego automatyzuje pracochłonne procesy, takie jak wstępne rozmieszczanie woluminów, migracje, równoważenie obciążeń i rozwiązywanie problemów. Oprogramowanie do monitorowania i analizy pamięci masowej Dell EMC CloudIQ łączy zaś zdolność uczenia maszynowego i wiedzę pochodzenia ludzkiego w celu analizy wydajności i pojemności w czasie rzeczywistym oraz śledzenia historii w jednym widoku infrastruktury Dell EMC. Firma Dell Technologies jest w stanie przeprowadzić integrację CloudIQ z całym portfelem infrastruktury Dell Technologies, aby zapewnić jeszcze lepszy wgląd.

Architektura systemu PowerStoreOS została oparta na kontenerach, co pozwala na przenoszenie funkcji, standaryzację i skrócenie czasu wprowadzenia nowych możliwości. Dell EMC PowerStore jest jedyną, wyspecjalizowaną macierzą z wbudowanym hiperwizorem VMware ESXi, dzięki której administratorzy mogą wdrażać aplikacje bezpośrednio na macierzy, aby osiągnąć jeszcze większą elastyczność. AppsON to pierwsze rozwiązanie w branży, które doskonale nadaje się do obsługi obciążeń wymagających dużej ilości danych — zarówno na poziomie rdzenia, jak i na brzegu — oraz do aplikacji infrastrukturalnych.

Nowe, natywne narzędzia dostępne w kreatorze PowerStore Manager pozwalają klientom zautomatyzować cały proces migracji za pomocą mniej niż 10 kliknięć. Klienci mogą korzystać z wielu niezakłócających pracy opcji migracji z istniejących pamięci masowych, takich jak Unity, SC, PS Series, VNX i XtremIO. Z kolei dzięki usłudze Dell Technologies On Demand (DTOD) klienci – korzystający z Dell EMC PowerStore – mogą reagować na skoki obciążenia i wzrost zapotrzebowania na usługi za pomocą elastycznej pamięci masowej i ekonomii chmury. Organizacje mogą wybierać spomiędzy dwóch elastycznych opcji płatności zgodnie ze skalą użytkowania, dostępnych w planie krótko- i długoterminowym, w tym z nowej opcji rocznego użytkowania z zachowaniem elastyczności. Aby uprościć zarządzanie infrastrukturą IT, klienci mogą też korzystać z globalnego wsparcia, pomocy we wdrażaniu i usług zarządzanych.

Platforma PowerStore jest objęta programem Dell EMC Future-Proof, który zapewnia większy wybór, przewidywalność i ochronę inwestycji dzięki nowej, najbardziej elastycznej w branży opcji Anytime Upgrades do modernizacji kontrolerów w dowolnym czasie. W odróżnieniu od innych programów modernizacyjnych, klienci korzystający z PowerStore mogą w każdej chwili zwiększać wydajność i pojemność platformy po 180 dniach. Połączenie opcji Anytime Upgrades i zdolnej do adaptacji architektury Dell EMC PowerStore pozwala raz na zawsze rozwiązać problem uciążliwej migracji platform.

Jak zapewniają przedstawiciele Dell Technologies, klienci mogą wdrożyć macierz Dell EMC PowerStore w sposób, który będzie najlepiej odpowiadał ich strategii chmury i potrzebom biznesowym. Konstrukcje Dell Technologies Cloud Validated Design do PowerStore zapewniają elastyczność wdrażania wymagających obciążeń w hybrydowych środowiskach chmury. Natomiast usługi Dell EMC Cloud Storage Services pozwalają na bezpośrednie podłączenie platformy PowerStore do wszystkich czołowych chmur publicznych, w tym Amazon Web Services (AWS), Azure i Google Cloud, w charakterze usługi zarządzanej. W AWS usługi Cloud Storage Services odpowiadają za świadczenie usługi Data Recovery as a Service (DRaaS) na potrzeby VMware Cloud; PowerStore można wdrożyć także jako opcję pamięci masowej w ramach autonomicznej infrastruktury Dell EMC PowerOne, co przyspiesza przejście organizacji na prowadzenie operacji w sposób znany z chmur obliczeniowych.

Platforma Dell EMC PowerStore jest już ogólnodostępna na całym świecie, w tym w Polsce. Będzie też dostępna jako opcja autonomicznej infrastruktury PowerOne latem 2020 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *