Branża ITRynek

edrone pozyskało 20 mln zł na rozwój w Polsce i Brazylii

Firmę tworzącą systemy Marketing Automation i CRM dla e-commerce, wsparły takie fundusze jak INventures, Mueller Medien, Atmos oraz PortfoLion. Lead inwestorem w tej rundzie finansowania był INventures.

edrone pozyskało 20 mln zł na rozwój w Polsce i Brazylii

Jest to odpowiedź na intensywny rozwój firmy, która w 2023 roku osiągnęła blisko 7 milionów dolarów ARR oraz wycenę 120 milionów złotych. Jak już wspomniano, inwestycja wyniosła 20 milionów – w tym udział nowego kapitału, to ponad 10 milionów od INventures. Kolejne 10 milionów zainwestowały pozostałe fundusze przez konwersję kapitału dłużnego na udziały. Środki w dużej mierze zostaną przeznaczone na rozwój oddziału w Brazylii oraz zatrudnienie nowych pracowników.

“W 2023 roku podwoiliśmy przychody w Brazylii. Nowo pozyskane fundusze pozwolą nam  przyspieszyć działania na tym rynku. Skupimy się również na poprawie procesów biznesowych w Polsce, a kolejne inwestycje w produkt, pozwolą nam jeszcze lepiej wykorzystywać możliwości automatyzacji ze wsparciem sztucznej inteligencji”  – skomentował Michał Blak, Co-Founder i CEO edrone.

Po inwestycji założyciele Michał Blak i Rahim Blak wciąż zachowują kontrolę nad firmą, posiadając 60% udziałów, co utrzymuje ich kluczową rolę w procesie podejmowania decyzji.

Nowi inwestorzy

Nowym inwestorem jest INventures, poznański fundusz VC, którego filozofia opiera się na długoterminowym wsparciu przedsiębiorstwa na różnych etapach rozwoju. Specjalizuje się on w strategicznym doradztwie, pomagając firmom doskonalić ich kluczowe obszary działalności. edrone to dziewiąta inwestycja funduszu.

“Produkt, metryki biznesowe oraz pomysł na rozwój międzynarodowy, zyskały nasze uznanie. To, co wyróżnia edrone i daje mu potencjał do rozwoju, to skuteczne zarządzanie. W edrone doskonale funkcjonuje delegacja odpowiedzialności kluczowym osobom w firmie. Rekrutują wyjątkowe talenty i wykorzystują potrzebne kompetencje” – powiedziała Katarzyna Dąbrowska, prezeska zarządu INventures

System, stworzony przez edrone, jest wykorzystywany przez blisko 2000 sklepów internetowych, głównie w Polsce i Brazylii. W ramach inwestycji przewidziane są kolejne prace nad produktem oraz zwiększenie zespołu zajmującego się jego rozwojem.

“Od 2020 roku systematycznie rozwijamy nasz dział R&D, który ma na celu budowanie trwałej przewagi technologicznej. W ostatnim roku wprowadziliśmy do systemu nowe funkcje oparte na Generative AI, które skutecznie wspomagają pracę naszych klientów. W bieżącym roku zamierzamy kontynuować rozwój w tej właśnie dziedzinie” – stwierdził Maciej Mendrela, CTO.

W edrone zainwestowało również trzynastu aniołów biznesu pod parasolem Roberta Ditrycha, seryjnego inwestora, doradcy M&A i przedsiębiorcy e-commerce. W tym gronie znalazł się m.in. Maciej Zawadziński, założyciel PiwikPRO i partner zarządzający w Next New Ventures oraz partnerzy WEG.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *