Quantum ComputingBranża ITRynek

Equinix nawiązuje współpracę z Alice & Bob, aby udostępniać technologie kwantowe

Equinix ogłosił współpracę z Alice & Bob – firmą zajmującą się obliczeniami kwantowymi i opracowującą jeden z najbardziej niezawodnych procesorów kwantowych na rynku. Dzięki temu partnerstwu, klienci Equinix w Polsce i na całym świecie skorzystać mają z bezpiecznego dostępu do najnowocześniejszej technologii kwantowej za pośrednictwem Equinix Metal i Equinix Fabric, a także z usług strategii kwantowej Alice & Bob dla firm.

Equinix nawiązuje współpracę z Alice & Bob, aby udostępniać technologie kwantowe

Obliczenia kwantowe to transformacyjna technologia, umożliwiająca wykonywanie intensywnych obliczeniowo zadań, takich jak symulacja, optymalizacja, uczenie maszynowe i kryptografia. I choć wciąż znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, ma potencjał, by zrewolucjonizować procesy przemysłowe, zmienić rozumienie wszechświata, a nawet pomóc spowolnić zmiany klimatyczne. Według analityków McKinsey, do 2035 roku technologia ta znacząco wpłynąć ma na branże oparte na wysokiej mocy obliczeniowej, potencjalnie zyskując do 1,3 biliona dolarów wartości. Wśród nich znajdują się zrównoważona energia, chemia, farmaceutyka czy usługi finansowe.

Technologia Alice & Bob, będąca wynikiem zaawansowanych badań przeprowadzonych we francuskich i międzynarodowych laboratoriach, umożliwia przedsiębiorstwom szybsze wprowadzanie innowacji oraz przygotowanie się na wyzwania przyszłości. Podczas gdy obecne komputery kwantowe wciąż zmagają się z błędami obliczeniowymi, które uniemożliwiają im spełnienie pokładanych w nich nadziei, Alice & Bob opracowuje opatentowaną technologię samokorygującego się, nadprzewodzącego bitu kwantowego: „kubitu Cat”. Kubity Cat znacznie przyspieszają rozwój odpornych na błędy i uniwersalnych obliczeń kwantowych opartych na modelu bramki kwantowej, a także mają potencjał, aby wykorzystywać je do uzyskania wyraźnej przewagi nad konkurencją.

„Jesteśmy dumni, że nasza technologia opuszcza laboratorium i trafia do świata rzeczywistego. Equinix to idealny partner do przeprowadzenia rewolucji kwantowej wśród społeczeństwa. Z niecierpliwością czekamy na możliwość wsparcia klientów Equinix w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów na świecie” – komentuje dyrektor generalny Alice & Bob, Théau Peronnin.

Połączenie rygorystycznych, bezpiecznych operacji Equinix z kwantową wiedzą Alice & Bob stworzyć ma idealne środowisko do projektowania przełomowych innowacji. Ta synergia pozwoli firmom odkryć moc obliczeń kwantowych ze spokojem, że ich badania pozostaną całkowicie poufne, zapewniają przedstawiciele Equinix.

„Wdrażając autonomię opartą na centrach danych, możemy stworzyć przyszłość, która będzie bezpieczniejsza, wydajniejsza i bardziej zrównoważona. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zgodnym z wartościami zrównoważonego rozwoju, wspieramy naszych klientów w uzyskaniu dostępu do rynku o potencjalnie stumiliardowej wartości. Alice & Bob jest fantastycznym dodatkiem do naszego globalnego ekosystemu połączeń. Jest bramą do obliczeń kwantowych dla wielu firm, a Equinix kluczem do niej” – podsumowuje Sylwia Pyśkiewicz, dyrektor zarządzająca Equinix w Polsce.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *