PracaProgramowanieRynek

Evolution otworzy w 2022 roku centrum inżynieryjne w Warszawie – rekrutacja już trwa

To będzie 10. taka placówka na świecie szwedzkiego twórcy i dostawcy oprogramowania do gier online. W warszawskim centrum zatrudnienie znaleźć ma 200 osób. Evolution, posiadające oddziały w ponad 20 miejscach na całym świecie, zatrudnia w nich przeszło 12 000 pracowników, w tym ponad 1000 programistów.

Evolution otworzy w 2022 roku centrum inżynieryjne w Warszawie – rekrutacja już trwa

W odpowiedzi na rosnący popyt na produkty Evolution na całym świecie, firma rozbudowuje sieć swoich technologicznych centrów, poinformowali przedstawiciele szwedzkiej spółki. Biuro w Warszawie ma koncentrować się na rozwiązaniach back-endowych, obsługujących całe portfolio produktowe firmy. Stos technologiczny Evolution, czyli technologie używane przez firmę to głównie TypeScript js w warstwie frontend oraz Scala/Akka w warstwie backend.

“Polska znana jest z wysoko wykwalifikowanej kadry programistów pracujących w Scali oraz aktywnej społeczności inżynierów oprogramowania. Cieszymy się, że możemy być częścią tej społeczności i zatrudnić kolejnych utalentowanych członków zespołu, którzy chcą razem z nami przekraczać granice w projektowaniu gier, jednocześnie wnosząc wkład w lokalną scenę Scali z naszym obecnym doświadczeniem i wiedzą” – skomentowała Anastasia Priede, Head of Engineering Departments and Global Growth w Evolution.

Rekrutacja już trwa

Firma rozpoczęła już rekrutację pracowników – w pierwszej kolejności poszukiwani są doświadczeni inżynierowie oprogramowania ze znajomością Scali, JavaScript i Data. Evolution oferuje także bootcampy, czyli przygotowawcze kursy programowania – w Scali (ruszą w styczniu 2022) i TypeScript. Są one bezpłatne, a najlepsi kursanci mogą liczyć na zatrudnienie w firmie i wsparcie doświadczonego pracownika w dalszym rozwoju umiejętności.

“Działamy w czołówce rozwoju technologicznego. W wyjątkowo konkurencyjnej branży gier online, użytkownicy korzystają z rozwiązań, które zapewniają im najlepsze doświadczenia, zarówno pod względem rozrywki, dostępu, jak i możliwości bezproblemowego przemieszczania się między urządzeniami. Dlatego nieustannie rozwijamy nasze zespoły backendowe, które są kluczowe dla naszego biznesu. Z niecierpliwością czekamy na powiększenie się naszego zespołu w naszym polskim centrum inżynieryjnym” – podsumowuje Anastasia Priede.

Najnowsze oferty pracy w Evolution można znaleźć tu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *