CDOCloud computingRynek

Exorigo-Upos powołuje zespół ds. transformacji chmurowej dla sektora retail

Zespół Cloud Experts tworzą m.in. specjaliści w dziedzinie rozwiązań, takich jak: Microsoft Server, Microsoft Azure oraz Microsoft 365. Zdaniem przedstawicieli firmy Exorigo-Upos decyzja o formalnym wyodrębnieniu zespołu dysponującymi kompetencjami w obszarze chmury obliczeniowej stanowi odpowiedź na potrzeby klientów z sektora handlu detalicznego.

Exorigo-Upos powołuje zespół ds. transformacji chmurowej dla sektora retail

Za rosnącymi potrzebami branży retail w obszarze usług chmurowych przemawiać ma m.in. potrzeba uelastycznienia kosztów, zwiększenia skalowalności infrastruktury pod kątem działalności na dużą skalę oraz skrócenia czasu wprowadzania na rynek produktów i usług. Model chmury obliczeniowej stanowić ma też odpowiedź na potrzeby sektora handlu detalicznego w zakresie budowania nowych modeli biznesowych, a także transformacji cyfrowej istniejących procesów.

“Pandemia ostatecznie zweryfikowała podejście do rozwiązań chmurowych i zdecydowanie przyspieszyła ich rozwój. Coraz więcej podmiotów było zmuszonych tu i teraz wejść w e-commerce, szukało opcji szybkiego uruchomienia nowych usług, skalowania działalności. W każdym z tych przypadków chmura jest idealnym rozwiązaniem” – mówi Cezary Ambroziak, ekspert ds. infrastruktury w Exorigo-Upos. “Na szczęście, byliśmy na ten wzrost zapotrzebowania przygotowani już od dłuższego czasu. Sam zespół, na początku nieoficjalnie, powstał właśnie w trakcie pandemii. Wtedy też zaczęliśmy prowadzić intensywne prace w ramach struktur wewnętrznych, które odpowiadały za utrzymanie firmowego środowiska informatycznego. Z konkretnymi produktami zaczęliśmy wychodzić do klientów stosunkowo niedawno” – dodaje.

Oczekiwaniom klientów z branży retail odpowiadać ma m.in. oferowana przez Exorigo-Upos usługa kompleksowego administrowania infrastrukturą chmurową. Oferowane wsparcie uwzględnia m.in. zróżnicowane potrzeby i wymagania typowe dla tego segmentu rynku. Kompetencje nowego zespołu Exorigo-Upos obejmują bowiem m.in. zarządzanie środowiskami Windows Server oraz bazami danych Azure SQL, zarządzanie dostępami dla poszczególnych grup użytkowników biznesowych, a także obszar bezpieczeństwa sieci oraz usług Azure w modelu bezserwerowym. Zespół Cloud Experts świadczy także usługi związane m.in. z optymalizacją i doradztwem w zakresie wyboru licencji Microsoft 365, ich zakupu oraz bieżącego zarządzania. Exorigo-Upos świadczy też usługi z zakresu bezpieczeństwa i zapewnienia wysokiej dostępności infrastruktury, w tym kompleksowego zarządzania kopiami bezpieczeństwa. “Trafiają do nas bardzo różni klienci, oczekują różnych efektów. W związku z tym, nie możemy działać schematycznie. W każdym przypadku najpierw wsłuchujemy się w oczekiwania klienta, weryfikujemy zastaną sytuację i na tej podstawie przedstawiamy indywidualną rekomendację i możliwości. Dodatkowo, poza sektorem retail, obsługujemy również mniejsze firmy, np. kancelarie prawne. Praktycznie za każdym razem tworzymy zatem zupełnie nowy produkt, uwzględniając kolejne usługi, które uruchamiamy stopniowo w ramach rozwoju współpracy” – podkreśla Piotr Gniadek, administrator Microsoft w Exorigo-Upos.

Przeczytaj również
Microsoft 365 Personal/Family, czyli Office 365 w wersji domowej

Jednocześnie, jak przekonują przedstawiciele Exorigo-Upos, jednym z głównych obszarów działalności firmy jest segment płatności bezgotówkowych opartych o autorski, oparty na modelu chmury obliczeniowej, hub płatniczy Cloud EFT. Rozwiązanie to zapewnia m.in. najwyższy, potwierdzony certyfikatem P2PE, poziom zabezpieczenia transakcji, przy zachowaniu dużej łatwości skalowania. W modelu chmurowym firma Exorigo-Upos zbudowała także m.in. rozwiązanie zapewniające integrację firmowych systemów z Krajowym Systemem e-Faktur.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *