Cyberbezpieczeństwo

F5 wśród najlepszych dostawców rozwiązań zarządzania botami

Spółkę wyróżniono w dotyczącym cyberbezpieczeństwa raporcie Aite Matrix: Leading Bot Detection and Management Providers, przygotowanym przez amerykańską firmę doradczą Aite-Novarica Group. W uzasadnieniu doceniono uniwersalne podejście F5, polegające na połączeniu narzędzia do wykrywania botów z monitoringiem aktywności tzw. dobrych botów.

F5 wśród najlepszych dostawców rozwiązań zarządzania botami

Wraz z postępującą automatyzacją usług rośnie znaczenie botów. Wiele z nich ułatwia nam codzienne życie, pomagając np. w wyszukiwaniu atrakcyjnych noclegów czy przystępnych cenowo biletów na samolot. Niestety, stosuje się je także do niecnych celów – kradzieży, manipulowania danymi i wielu innych. “Istotą współczesnej cyberochrony jest zatem rozróżnienie i umiejętne zarządzanie ruchem botów w sieci. Tym się właśnie zajmuje nasze narzędzie wyróżnione przez Aite-Novarica” – mówi Ireneusz Wiśniewski, dyrektor zarządzający F5 w Polsce.

Dwojaki charakter monitorowania aktywności botów jest możliwy za pomocą narzędzia F5 Distributed Cloud Bot Defense. Wykorzystuje ono zaawansowane modele uczenia maszynowego do monitorowania i przetwarzania ponad 4,5 miliarda transakcji HTTP dziennie. Umożliwia tym samym natychmiastowe dostosowanie się do nowych wzorców ataków.

Raport Aite-Novarica wskazuje kluczowe zalety rozwiązania F5 do zarządzania botami, w tym:

  • Zdolność programu do wykorzystania sygnatur zagrożeń w całej sieci klientów F5, która podnosi skuteczność ochrony. Do tego w połączeniu ze zdolnością do skalowania na wielu właściwościach stron internetowych przy stosunkowo minimalnym wysiłku jest to narzędzie o kompleksowym charakterze. Jednocześnie, zgodnie z komentarzami użytkowników, jest ono stosunkowe proste w obsłudze i nie wymaga dodatkowego wysiłku.
  • Zespół ekspertów firmy pracuje całodobowo nad sprawdzaniem alertów, eliminując fałszywe wyniki i przekazując potwierdzony ruch botów do systemu kontrolowanego uczenia się.
  • Poprzez połączenie organicznych i nieorganicznych inwestycji w ostatnich latach, F5 rozwinęło portfolio komplementarnych usług. Narzędzia współpracują ze sobą, aby zapewnić możliwości potrzebne niemal wszystkim przedsiębiorstwom. Na przykład, nabycie Volterra, umożliwiło F5 rozbudowanie platformy SaaS i wdrożenie jej na globalną skalę. Zapewniło także prosty wybór samoobsługowego wdrożenia dla rozwiązań bezpieczeństwa F5.
  • Zespół wsparcia F5 konsekwentnie otrzymywał pochwały za zdolność do szybkiego i skutecznego reagowania na zgłoszenia klientów.
Przeczytaj również
AI i cyberbezpieczeństwo: w poszukiwaniu konkretów

“W przyszłości popularność botów będzie rosnąć. Staną się też bardziej skomplikowane. Dlatego też upraszczamy i dostosowujemy do potrzeb nasze narzędzia, czyniąc je bardziej przystępnymi dla szerszego grona odbiorców. Im bardziej powszechne staną się rozwiązania do zarządzania botami, tym działania przedsiębiorstw będą bezpieczniejsze. Dzięki naszej strategii łączącej zarządzanie botami, bezpieczeństwo aplikacji i możliwości wykrywania oszustw łatwiej dbać o cyberbezpieczeństwo” – skomentował Hyiyan Song, General Manager, Security & Distributed Cloud F5.

Raport Aite-Novarica Group

Wspomniany raport pokazuje, jak organizacje mogą wykorzystać dostawców rozwiązań do ochrony przed atakami botów. Analizuje kluczowe trendy na rynku wykrywania i zarządzania botami. Omawia również sposób, w jaki technologia ewoluuje w celu zaspokojenia potrzeb i wyzwań rynkowych. Publikacja Aite-Novarica przedstawia wiodących dostawców rozwiązań do zapobiegania i zarządzania botami oraz porównuje je, podkreślając ich podstawowe atuty i obszary wymagające ulepszeń.

Pełna treść raportu tutaj.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *