BranżaRynek

Firma Dynamic Precision migruje swój główny system IT do chmury Oracle

Po wielu latach używania systemu Agile PLM w modelu lokalnym, Grupa Dynamic Precision podjęła decyzję o unowocześnieniu swojej infrastruktury i przeniesieniu głównej aplikacji do chmury Oracle Cloud Infrastructure. Wdrożenie prowadzi firma Chmurowisko, partner Oracle Polska.

Firma Dynamic Precision migruje swój główny system IT do chmury Oracle

Dynamic Precision to biuro projektowe z branży elektronicznej, którego głównym produktem jest baza danych komponentów elektronicznych, wspomagająca pracę inżynierów. Wspomniany projekt migracji polega na odwzorowaniu używanego dotychczas środowiska na platformie chmurowej i przejściu na model licencjonowania chmurowego dla bazy danych Oracle Database Enterprise Edition. Jak wskazują przedstawiciele Dynamic Precision, konsultanci wdrożeniowi zaprogramowali dodatkowo wiele dostosowań systemu Agile PLM, aby mógł on optymalnie pracować w środowisku OCI.

„Od dawna byliśmy świadomi, jakie korzyści daje cloud computing, dlatego podjęliśmy decyzję o radykalnym zlikwidowaniu tzw. długu technologicznego i przeniesieniu naszego systemu do chmury. Ponieważ baza danych Oracle jest natywną platformą dla Agile PLM, naturalnym wyborem była w tym przypadku chmura Oracle Cloud Infrastructure (OCI)” – skomentował Piotr Przystup z firmy Dynamic Precision.

Oracle GoldenGate – replikacja danych w czasie rzeczywistym

Przenoszenie systemów lokalnych do infrastruktury chmurowej, to ostatnio wyraźny trend jaki można zaobserwować wśród użytkowników aplikacji biznesowych. „W przypadku Grupy Dynamic Precision było jasne, że ich liczący sobie kilkanaście lat system Agile PLM wymaga gruntownej modernizacji, a jego migracja do OCI była idealnym rozwiązaniem tego problemu. Oczywiście nie uniknęliśmy standardowych wyzwań jakie wynikają z wieku tego systemu, jednak sprawnie poradziliśmy sobie z doprowadzeniem rozwiązania do optymalnego działania w nowym środowisku” – powiedział Piotr Kalinowski, Senior Cloud Architekt w firmie Chmurowisko.

Przeczytaj również
Produkt IoT - jak wybrać właściwego partnera technologicznego?

Jednym z elementów prowadzonego projektu jest wdrożenie usługi Oracle GoldenGate do replikacji danych pomiędzy różnymi instancjami bazy danych w czasie rzeczywistym. „Dzięki bazie danych działającej w chmurze oraz usłudze GoldenGate, możemy obsługiwać naszych klientów z mniejszym opóźnieniem, co pomogło zapewnić im o wiele lepsze doświadczenia niż mieli dotychczas. Dzięki replikacji prowadzonej w czasie rzeczywistym zlikwidowaliśmy wiele tzw. wąskich gardeł w naszym łańcuchu dostaw, a produkty docierają do klientów bez opóźnień” – dodał Piotr Przystup.

Oprócz takich zalet przetwarzania w chmurze, jak mniejsze obciążenie pracą dla lokalnego zespołu IT, czy możliwość swobodnego skalowania obciążenia w miarę potrzeb, korzyścią cloud computing są także szerokie możliwości rozbudowy środowiska o kolejne systemy, podkreślają specjaliści Oracle. „Model licencjonowania dla usług w chmurze jest także o wiele prostszy – było to zwłaszcza ważne dla firmy Dynamic Precision, która posiada kilka lokalizacji i musiała dotychczas obsługiwać wiele rozproszonych instancji bazy danych w modelu on-premise” – podsumował Sebastian Jastrzębski, Cloud Platform Sales Representative z Oracle Digital EMEA.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *