Rynek

Firma SSK S.A. podpisała list intencyjny w sprawie połączenia z VR Factory

Notowana na rynku NewConnect spółka Surfland Systemy Komputerowe S.A., podpisała list intencyjny z firmą VR Factory Sławomir Matul, inicjujący proces negocjacji w sprawie połączenia. Podmioty rozpoczną teraz proces due diligence oraz prace nad przygotowaniem porozumienia w sprawie podstawowych warunków transakcji (Term Sheet).

Firma SSK S.A. podpisała list intencyjny w sprawie połączenia z VR Factory

VR Factory, firma prowadzącą działalność w obszarze technologii Virtual Reality, zamierza w najbliższym czasie zmienić formę organizacyjną prowadzonej działalności. Ma się to odbyć poprzez wniesienie jej – wraz z autorskimi prawami majątkowymi do gier rozrywkowych i aplikacji marketingowych VR, prawami do stron i domen internetowych oraz pozostałymi składnikami majątkowymi – do spółki VRScreens Sp. z o.o.

Spółki SSK S.A oraz VR Factory zdecydowały się rozpocząć negocjacje widząc potencjalne korzyści płynące z zacieśnienia współpracy, wykorzystania efektu synergii płynącej z doświadczenia i potencjału obu stron. Jak informują przedstawiciele obu firm, podstawą tej decyzji jest przekonanie, że po połączeniu powstanie podmiot o mocnej pozycji konkurencyjnej w branży producentów gier rozrywkowych i aplikacji marketingowych VR, który będzie posiadał status spółki publicznej. Podpisanie listu intencyjnego otwiera proces due diligence oraz prace nad przygotowaniem porozumienia w sprawie podstawowych warunków transakcji, którego podpisanie ma nastąpić do 31 lipca 2020 roku. Ewentualne połączenie obu podmiotów nastąpi po ustaleniu parytetu wymiany akcji i pod warunkiem wyrażenia zgody przez Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy SSK S.A. oraz Zgromadzenie Wspólników VRScreens Sp. z o.o.

„Po wielu latach działalności jako integrator systemów informatycznych i firma świadcząca usługi opieki serwisowej oraz outsourcingu usług IT, stajemy przed szansą szybkiego wzrostu poprzez „wejście” na dynamicznie rozwijający się i ceniony przez inwestorów rynek gier oraz aplikacji wykorzystujących technologię Virtual Reality. Rynkowe wyceny spółek gamingowych notowanych na głównym parkiecie, jak i na rynku NewConnect w pełni te oczekiwania potwierdzają” – komentuje Bogusław Bartoń, prezes zarządu Surfland Systemy Komputerowe S.A.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *