PracaProgramowanie

Specjaliści znający JavaScript oraz TypeScript zarobią nawet 26 tys. zł miesięcznie w branży gamingowej

Branża gamingowa bardzo mocno rozwija się w ostatnich latach. Jak wynika z raportu „The Game Industry in Poland 2021” tylko nad Wisłą rynek ten rośnie rok do roku o blisko 30%.

Specjaliści znający JavaScript oraz TypeScript zarobią nawet 26 tys. zł miesięcznie w branży gamingowej
Branża gier online na koniec 2022 r. będzie warta ok. 196,8 mld USD, a do 2027 roku ma osiągnąć poziom 652,5 mld USD. To pokazuje, jak ogromny potencjał tkwi w gamingu. Można spodziewać się tego, że rynek pracy w tym obszarze nie tylko będzie miał coraz więcej do zaoferowania, ale również będzie wymagał coraz wyższych umiejętności od kandydatów” – komentuje Jacek Mrzygłód z firmy Evolution. “Gry są opracowywane przy użyciu szerokiej gamy technologii i chociaż tradycyjne języki, takie jak C++, są powszechne, widzimy, że tworzenie gier w językach wyższego poziomu, takim jak TypeScript, ma wiele zalet” – dodaje Juris Krisis, Scala/JavaScript Department Lead w Evolution.

Jak wynika z najnowszego badania No Fluff Jobs 8,1% ogłoszeń o pracę na tym portalu z kategorii gamingowej miała w wymaganiach dla kandydatów podaną znajomość JavaScript i TypeScript. Dane pochodzą z ostatnich sześciu miesięcy. Co ciekawe TypeScript jest nadzbiorem JavaScriptu i jest drugim najbardziej lubianym przez deweloperów językiem programowania.

W Evolution większość naszego backendu w grach jest tworzona w Scali, a naszego frontendu w TypeScript. Są to wysokopoziomowe z silnym typowaniem języki programowania, które zapewniają wydajne tworzenie gier oraz wczesne wykrywanie defektów, a z punktu widzenia biznesu – oferują wyższą produktywność” – mówi Juris Krisis. Mówiąc o konkretnych specjalizacjach, warto przyjrzeć się również zarobkom w tych obszarach. Jak wynika z kalkulatora płac portalu No Fluff Jobs obecnie Senior JavaScript i TypeScript przy kontrakcie (B2B) może zarobić od 18,4 tyś. zł do 26 tyś. zł (+VAT) miesięcznie. Natomiast w przypadku umowy o pracę można liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 15 do 21 tys. złotych brutto miesięcznie.

Przeczytaj również
Green Software Foundation to nowa organizacja, która wesprze proekologiczne podejście do oprogramowania

Jak się okazuje Junior JavaScript przy B2B może liczyć na wynagrodzenie od 6 tyś. zł do 10 tyś. zł (+VAT) miesięcznie. Natomiast przy umowie o pracę zarobi od 5 tyś. zł do 8,4 tyś. zł brutto miesięcznie. Wynagrodzenie Juniorów TypeScript waha się od 7,5 tyś. zł do 11 tyś. zł (+VAT) miesięcznie (przy B2B) oraz od 6 tyś. zł do 9 tyś. zł brutto miesięcznie (przy UoP). Może dlatego blisko 25% Polaków myśli o przebranżowieniu się do IT.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.