PracaProgramowanie

Specjaliści znający JavaScript oraz TypeScript zarobią nawet 26 tys. zł miesięcznie w branży gamingowej

Branża gamingowa bardzo mocno rozwija się w ostatnich latach. Jak wynika z raportu „The Game Industry in Poland 2021” tylko nad Wisłą rynek ten rośnie rok do roku o blisko 30%.

Specjaliści znający JavaScript oraz TypeScript zarobią nawet 26 tys. zł miesięcznie w branży gamingowej
Branża gier online na koniec 2022 r. będzie warta ok. 196,8 mld USD, a do 2027 roku ma osiągnąć poziom 652,5 mld USD. To pokazuje, jak ogromny potencjał tkwi w gamingu. Można spodziewać się tego, że rynek pracy w tym obszarze nie tylko będzie miał coraz więcej do zaoferowania, ale również będzie wymagał coraz wyższych umiejętności od kandydatów” – komentuje Jacek Mrzygłód z firmy Evolution. “Gry są opracowywane przy użyciu szerokiej gamy technologii i chociaż tradycyjne języki, takie jak C++, są powszechne, widzimy, że tworzenie gier w językach wyższego poziomu, takim jak TypeScript, ma wiele zalet” – dodaje Juris Krisis, Scala/JavaScript Department Lead w Evolution.

Jak wynika z najnowszego badania No Fluff Jobs 8,1% ogłoszeń o pracę na tym portalu z kategorii gamingowej miała w wymaganiach dla kandydatów podaną znajomość JavaScript i TypeScript. Dane pochodzą z ostatnich sześciu miesięcy. Co ciekawe TypeScript jest nadzbiorem JavaScriptu i jest drugim najbardziej lubianym przez deweloperów językiem programowania.

W Evolution większość naszego backendu w grach jest tworzona w Scali, a naszego frontendu w TypeScript. Są to wysokopoziomowe z silnym typowaniem języki programowania, które zapewniają wydajne tworzenie gier oraz wczesne wykrywanie defektów, a z punktu widzenia biznesu – oferują wyższą produktywność” – mówi Juris Krisis. Mówiąc o konkretnych specjalizacjach, warto przyjrzeć się również zarobkom w tych obszarach. Jak wynika z kalkulatora płac portalu No Fluff Jobs obecnie Senior JavaScript i TypeScript przy kontrakcie (B2B) może zarobić od 18,4 tyś. zł do 26 tyś. zł (+VAT) miesięcznie. Natomiast w przypadku umowy o pracę można liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 15 do 21 tys. złotych brutto miesięcznie.

Przeczytaj również
Branża IT wciąż trzyma się mocno - wzrosły stawki i liczba ofert pracy

Jak się okazuje Junior JavaScript przy B2B może liczyć na wynagrodzenie od 6 tyś. zł do 10 tyś. zł (+VAT) miesięcznie. Natomiast przy umowie o pracę zarobi od 5 tyś. zł do 8,4 tyś. zł brutto miesięcznie. Wynagrodzenie Juniorów TypeScript waha się od 7,5 tyś. zł do 11 tyś. zł (+VAT) miesięcznie (przy B2B) oraz od 6 tyś. zł do 9 tyś. zł brutto miesięcznie (przy UoP). Może dlatego blisko 25% Polaków myśli o przebranżowieniu się do IT.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *