BranżaRynek

GFT z ponad 730 mln euro przychodów za 2022 rok

Międzynarodowy dostawca oprogramowania IT zwiększył tym samym swe przychody o 29% w porównaniu z 2021 rokiem. Z kolei marża zysku brutto (EBT) wzrosła o 65%, a skorygowana EBITDA o 33% – poinformowali przedstawiciele GFT, dodając iż firma korzysta głównie na fali modernizacji przetaczającej się obecnie przez sektor bankowy.

GFT z ponad 730 mln euro przychodów za 2022 rok

Jak wynika z raportu Gartnera „Core Banking Legacy Modernization to Enable Digital Business – What Works and What Doesn’t”, 28% respondentów informowało o dokonywaniu znaczących zmian w swoich bankowych systemach core, a 30% o prowadzeniu etapowych zmian w ciągu ostatnich 12 miesięcy lub planach przeprowadzenia takiego procesu w ciągu kolejnych dwóch lat. Przy wymianie swoich systemów coraz więcej banków przechodzi na bankowe systemy core najnowszej generacji funkcjonujące w chmurze.

GFT Technologies SE korzysta na tym rozwoju na dwa sposoby: Grupa wyrobiła sobie markę dzięki swojemu doświadczeniu w najnowocześniejszych bankowych systemach core oraz chmurach obliczeniowych. Ponadto wygenerowała również silny wzrost wspólnie ze swoimi klientami z sektorów ubezpieczeń oraz przemysłu. I właśnie ta współpraca doprowadziła do dynamicznego i rentownego rozwoju Grupy w 2022 roku.

“Nasze silne ukierunkowanie na sektor, rozległe doświadczenie w zakresie aplikacji opartych na chmurze oraz bliska współpraca ze wszystkimi głównymi dostawcami infrastruktury i rozwiązań w chmurze wielokrotnie okazywały się decydujące. Działamy jak jeden zespół, a zatem jesteśmy w stanie mobilizować nasze globalne moce na potrzeby danego klienta – dlatego też ponownie rozwijaliśmy się znacząco szybciej niż rynek” – skomentowała Marika Lulay, CEO w GFT.

Przeczytaj również
NTT System: 8,4 mln zł zysku netto w I połowie 2021 roku

Firma przewiduje zatem, że w 2023 roku będzie się rozwijać we wszystkich segmentach, a w roku obrotowym 2023 osiągnie dalszy wzrost przychodów i zysków. W porównaniu z 2022 rokiem, oczekuje się wzrostu przychodów o 16% do 850 mln euro. Z kolei zysk przed opodatkowaniem osiągnąć ma około 72 mln euro (w 2022 roku: 66 mln euro), co odpowiada wzrostowi o 9% rok do roku. Zakłada się również, że skorygowany EBIT wzrośnie do około 80 mln euro (w 2022 roku: 67 mln euro), o 19% więcej rdr.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *