Branża ITProgramowanieRynek

Google inwestuje w API

Na mocy wartej 625 mln USD transakcji Google stanie się właścicielem specjalizującej się w tworzeniu interfejsów integracyjnych i programistycznych firmy Apigee. Rozwiązania przejmowanej spółki znajdą zastosowanie w kontekście planów rozwoju oferty usług chmurowych Google.

Google inwestuje w API

Z oficjalnych informacji wynika, że technologie Apigee są wykorzystane do integracji dostępnych w modelu cloud computing usług zarówno z usługami komplementarnymi, jak i z aplikacjami konsumenckimi używanymi przez odbiorców. Rozwiązania amerykańskiej spółki znajdują zastosowanie m.in. w kontekście obsługi transakcji zakupowych oraz procesów logistycznych. Z technologii Apigee korzystają firmy, takie jak: AT&T, Burberry Group, czy Vodafone.

Według, cytowanych przez agencję Reuters, przedstawicieli Google, przejęcie Apigee pozwoli na zwiększenie dynamiki w zakresie rozwoju usług oferowanych w modelu chmury obliczeniowej. Z kolei, zdaniem analityków rynkowych, transakcja ma na celu przyspieszenie rozwoju w obszarze chmurowych rozwiązań biznesowych Google i wzmocnienie platformy chmurowej Google względem konkurencji ze strony m.in. chmury Microsoft Azure, czy usług Amazon Web Services.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *