MENU

Google inwestuje w API

16 września 2016Branża, Programiści, Rynek

Na mocy wartej 625 mln USD transakcji Google stanie się właścicielem specjalizującej się w tworzeniu interfejsów integracyjnych i programistycznych firmy Apigee. Rozwiązania przejmowanej spółki znajdą zastosowanie w kontekście planów rozwoju oferty usług chmurowych Google.

puzzle

Z oficjalnych informacji wynika, że technologie Apigee są wykorzystane do integracji dostępnych w modelu cloud computing usług zarówno z usługami komplementarnymi, jak i z aplikacjami konsumenckimi używanymi przez odbiorców. Rozwiązania amerykańskiej spółki znajdują zastosowanie m.in. w kontekście obsługi transakcji zakupowych oraz procesów logistycznych. Z technologii Apigee korzystają firmy, takie jak: AT&T, Burberry Group, czy Vodafone.

Według, cytowanych przez agencję Reuters, przedstawicieli Google, przejęcie Apigee pozwoli na zwiększenie dynamiki w zakresie rozwoju usług oferowanych w modelu chmury obliczeniowej. Z kolei, zdaniem analityków rynkowych, transakcja ma na celu przyspieszenie rozwoju w obszarze chmurowych rozwiązań biznesowych Google i wzmocnienie platformy chmurowej Google względem konkurencji ze strony m.in. chmury Microsoft Azure, czy usług Amazon Web Services.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »