AplikacjeBiznesRynek

Google Meet dostępny za darmo

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Google oficjalnie udostępnił za darmo swój system do wideokonferencji Google Meet. Od teraz można z niego korzystać bez żadnych opłat i zobowiązań, wystarczy zalogować się na stronie meet.google.com lub w aplikacji na Andoida/iOS.

Google Meet dostępny za darmo

Platforma Google Meet została stworzona kilka lat temu jako narzędzie przeznaczone przede wszystkim dla użytkowników korporacyjnych. Google Meet jest więc alternatywą dla popularnego Zooma, Microsoft Teams czy Webex. Do tej pory dostęp do systemu możliwy był tylko dla użytkowników korzystających z płatnych subskrypcji pakietu Dokumenty Google, jednak przed dwoma tygodniami koncern poinformował, że w związku z epidemią koronawirusa zamierza znieść ograniczenia i zaoferować nieodpłatny dostęp do Google Meet wszystkim zainteresowanym.

Proces udostępniania darmowej wersji miał być prowadzony stopniowo i zająć kilkanaście dni – teraz się zakończył i Google oficjalnie informuje, że Google Meet dostępny jest nieodpłatnie dla wszystkich. Jednym warunkiem jest zalogowanie się do usługi z wykorzystaniem konta Google (które jest darmowe i posiadają je wszyscy mający np. konto e-mail w domenie Gmail). Przedstawiciele Google wyjaśniają, że pozostawienie wymogu logowania via Google jest formą zabezpieczenia dostępu do Meet.

Warto dodać, że jest to już drugie rozszerzenie dostępności Google Meet. W marcu, na samym początku pandemii, kierownictwo Google zdecydowałi się na zaoferowanie pełnego zestawu funkcji Meet użytkownikom pakietu G Suite dla edukacji. Firma informuje, że od tego momentu liczba użytkowników i konferencji wideo wzrosła trzydziestokrotnie, zaś w niektórych dniach liczba rejestracji nowych użytkowników sięgała 3 mln. W tym czasie sama usługa była też intensywnie rozwijana i modyfikowana – dodano m.in. funkcję inicjowania połączeń bezpośrednio z poziomu Gmail czy nowe funkcje wyświetlania wizerunków wszystkich uczestników telekonferencji.

Przeczytaj również
Recenzja książki: „The Future Is Faster Than You Think”

„Zdecydowaliśmy się przebudować usługę Google Meet, która tworzona była z myślą o zapewnieniu narzędzie do prowadzenie bezpiecznych spotkań biznesowych, i udostępnić ją nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym. Od kiedy zaoferowaliśmy jej zaawansowane funkcje nieodpłatnie użytkownikom G Suite oraz G Suite for Education każdego dnia odbywali oni łącznie nawet 3 miliardy minut spotkań” – napisano we wpisie na oficjalnym blogu Google Meet. “To sprawiło, że zdecydowaliśmy się zaoferować Google Meet jeszcze większej liczbie osób z całego świata. Spotkania online nigdy nie były równie ważne, jak są dziś – dlatego też cały czas śledzimy zapytania i sugestie użytkowników, a następnie staramy się wprowadzać proponowane przez nich funkcje. Zdajemy sobie sprawę na przykład, że korzystanie z wideokonferencji jest wyzwaniem dla osób niedosłyszących, dlatego wprowadzamy działający w oparciu o sztuczną inteligencję system automatycznej transkrypcji mówionego tekstu i wyświetlania go w postaci napisów” – podkreślają przedstawiciele koncernu Google.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.